Герої першої перемоги у битві, що триває: у Кропивницькому вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні
Сьогодні, 20 лютого, у роковини одного з найтрагічніших днів Революції Гідності та новітньої історії України, ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Небесна сотня — це понад сто життів, вбитих за наказом тодішньої влади, під керівництвом кремля.
Свобода — фундаментальна характеристика людського існування, можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір - виборювати свободу та гідність — і віддали за це життя. Вони загинули за те, щоб наша країна розвивалася як вільна демократична держава. Чітка громадянська позиція і готовність обстоювати її до кінця - це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування й далі. Україна вшановує памʼять Героїв Небесної уже в одинадцяте поспіль в умовах війни з російською федерацією.
Війна в Україні та за Україну не почалася зненацька вранці 24 лютого 2022 року. Для кремлівського диктатора є єдине прагнення - зламати Україну та перетворити суверенну державу на симулякр, а її народ - на «населєніє» подібно російському. Відкрита війна проти України планувалася давно, а в латентних та гібридних формах тривала всі десятиліття нашої незалежності.
І лютий 2014 року став першим актом збройної агресії проти громадян України, які хотіли жити у вільній державі, бо ми є вільні духом. Той перший бій у середмісті Києва показав чимало спільного з тим, як діє путін в Україні сьогодні, бо мета його така сама і методи такі самі - знищувати тих, хто чинить опір, застосовувати терор проти цивільного населення, убивати беззбройних та беззахисних, у тому числі дітей, жінок і старих людей.
20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна, тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами російської федерації через Керченську протоку.
Нині, внаслідок широкомасштабної воєнної агресії росії Україна уже має не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо, у якому багато тих, хто був тоді на майдані Незалежності, вулиці Грушевського, біля Маріїнського парку, чи виходив на мирні демонстрації в інших українських містах.
У боях на вулицях Києва у 2014 році Герої Небесної Сотні перемогли, бо не дозволили путіну руками януковича знищити Україну. Тож нині можна стверджувати, що Небесна Сотня — це Герої першої перемоги у битві, що триває й зараз.
Сьогодні, 20 лютого, пам'ять Героїв Небесної Сотні вшанували і в Кропивницькому.
Містяни поставили запалені лампадки до меморіальної дошки Героя України Віктора Чміленка, який загинув цього дня 11 років тому на Майдані у Києві від кулі снайпера та до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.
В акції пам’яті взяли участь голова обласної ради Юрій Дрозд, секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка, Архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк, представники обласної та міської влади, громадських організацій, кропивничани.
- День Героїв Небесної сотні — це перша перемога у війні, що триває. Ми зобов’язані пам’ятати всі ті жертви, бо Герої Небесної Сотні загинули не лише у ці трагічні лютневі дні 2014 року, вони пішли захищати нашу країну на фронт, коли російський агресор вторгся на нашу територію. Це люди, які продемонстрували жертовність, безкорисливість, патріотизм, стали прикладом для військових, для людей у тилу, символом віри у перемогу, триматися і не забувати усі жертви, які ми понесли, - відзначив секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка. - Герої Небесної Сотні вибороли курс, європейські цінності, до яких ми зараз прагнемо, а це дуже прості речі — верховенство права, повага до гідності людини, гідний рівень життя, речі, які, на жаль, не відомі нашому східному сусідові, до якого нас хотіли розвернути у 2014 році.
Цього ж дня на площі перед міською радою і на площі Героїв Майдану відбулася тиха акція “Янголи пам’яті”. Кропивничани принесли на ялини паперових Янголів — символ чистих душ Героїв, які віддали життя за вільну й незалежну Україну.