Енергетична незалежність закладів освіти і охорони здоров’я в Україні: шляхи облаштування резервних джерел генерації

Четвер, 28 грудня 2023 17:32

Між БО «Фонд «Енергетична дія для України» та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» підписано Меморандум про співпрацю.

Меморандум закладає основи співпраці задля зміцнення енергетичної незалежності об’єктів критичної інфраструктури в Україні та залучення до цієї сфери органів місцевого самоврядування.

В рамках Меморандуму Фонд та Асоціація спрямовуватимуть спільні зусилля на сприяння та підтримку реалізації благодійних кампаній “100 Сонячних Шкіл” та “50 Сонячних лікарень”, започаткованих Фондом з метою посилення енергетичної незалежності медичних установ та закладів середньої освіти на території України шляхом забезпечення доступу до резервних джерел генерації та накопичення електроенергії на основі відновлюваних джерел енергії. Також сторони задекларували про розвиток та впровадження спільних ініціатив з підвищення обізнаності органів місцевого самоврядування у сфері відновлювальної енергетики.

- Синергія фонду в роботі з органам місцевого самоврядування – наш спільний крок в енергонезалежність та відновлення зеленої енергетики України. Підсилюючи одне одного, ми зможемо досягти нашої мети – обладнати 150 об’єктів критичної інфраструктури по всій країні і дати зелене світло сталому розвитку на рівні громад, – зазначила Юліана Оніщук, засновниця та Президентка Фонду “Energy Act for Ukraine”.

- Російські терористи намагаються нищити нашу соціальну та критичну інфраструктуру, наші енергетичні об’єкти. І, на жаль, минулий рік підтвердив наскільки важливо мати альтернативні джерела енергії. Тож місія Фонду є правильною та соціально значущою – посилити енергонезалежність медичних та освітніх об’єктів, що, зокрема, знаходяться у власності територіальних громад. Крім того, у такій співпраці є дуже важливою роль районних рад, що можуть виконувати потужну координуючу функцію, – акцентував увагу Сергій Левчук, Голова Секретаріату Асоціації

Довідково:

Фонд Energy Act for Ukraine був заснований у 2022 році у відповідь на виникнення енергетичної кризи в Україні. Одними з реалізованих об’єктів Фонду, з поміж інших, є гібридна сонячна станція потужністю 44.59 кВт і система збереження ємністю 96 кВт·год  для  Чернігівської обласної дитячої лікарні. Така потужність дозволить перекрити до 99.8% споживання лікарні та на 8 годин  забезпечити енергопостачання закладу під час блекауту. Ще одним об’єктом є  гібридна сонячна станція потужністю 20 кВт·год, і система збереження ємністю 40 кВт·год для  Ірпінського академічного ліцею «Мрія».

Усі новини