Духовний скарб нації: у Кропивницькому відзначили Міжнародний день рідної мови

Понеділок, 21 лютого 2022 17:18

У Кропивницькому до Міжнародного дня рідної мови бібліотеки Міської централізованої бібліотечної системи провели низку заходів.

Бібліотека-філія №7 запропонувала юним читачам мовну мозаїку «Єднає рідна мова», аби познайомити дітей з особливостями різних мов світу, звичайно, зробивши акцент на рідній українській мові. Бібліотекарі нагадали, що це одна з найдавніших мов світу, і за кількістю носіїв посідає 15-20 місце, зважаючи на те, що на нашій планеті більше п'яти тисяч мов. Також діти охоче долучились до мовної гри «Не бійтесь заглядати у словник» за тлумачними словниками української мови.

До Дня рідної мови у бібліотеці-філії №18 відбувся конкурс малюнка Люблю «Україну і мову свою солов’їну!». Також бібліотекарі провели асоціативну гру «Скринька мовних цікавинок» та підготували мовознавчу виставку «Єднає рідна мова». Читачі бібліотеки познайомилися з мовними традиціями, що сягають сивої давнини, відповідали на запитання вікторини «Наша мова барвінкова» та читали вірші і гуморески про мову.

Літературні читання «Світла і багата, мова мами й тата!» відбулись в бібліотеці-філії №17, а в бібліотеці-філії для дітей №21 відбулася інформаційна гра «Десять зникаючих мов світу».

До Міжнародного дня мови бібліотека-філія №2 провела свято «Українська мова – дзеркало душі». Бібліотекарі розповіли про виникнення писемності, історію та розвиток рідної української мови, підготували цікаві конкурси та вікторину.

Бібліотекарі філії для дітей №19 підготували мовну палітру «До рідного слова торкнися душею» для першачків «Ліцею «Науковий», а в бібліотеці №5 відбувся мовний калейдоскоп «Українська мова – мудрості криниця». Учасникам заходу було запропоновано гру з листівками, яка навчає уникати типових розмовних помилок. Запрошені на захід діти подивились мультимедійну презентацію «Українська мова – мудрості криниця».

Окрім заходів, бібліотекарі знайомили читачів з літературою про українську мову. Так у бібліотеці-філії №15 презентували виставку «Мова – духовний скарб нації», а онлайн-огляд на сайті Міської централізованої бібліотечної системи ознайомить з виданнями, наданими Українським інститутом книги для Центральної міської бібліотеки імені Володимира Панченка міста Кропивницького http://citylib.kr.ua/welcome/bibliorecommends.

Усі новини