До уваги платників податку на нерухоме майно у Кропивницькому: змінено реквізити бюджетних рахунків

Четвер, 12 січня 2023 11:29

Головне управління Державної податкової служби у Кіровоградській області повідомляє, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та нежитлової нерухомості.

За об’єкти житлової нерухомості податок для фізичних осіб розраховується за площу, що перевищує для квартир – 60 кв. метрів, житлових будинків – 120 кв. метрів, різних типів житлової нерухомості, в тому числі їх часток – 180 кв. метрів.

Підставою для нарахування податку є дані Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, держателем якого є Міністерство юстиції України, або оригінали відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

В жовтні 2022 року податкові повідомлення рішення з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за 2021 рік сформовано та надіслано платникам.

Слід зазначити, що повідомлення відображається і в Електронному кабінеті, тобто громадянам не має потреби очікувати паперового повідомлення надісланого поштою. Також, громадяни можуть самостійно звернутися до ГУ ДПС у Кіровоградській області та отримати таке повідомлення.

Відповідно до внесених змін до законодавства та для зручності платників з цього року форму податкового повідомлення-рішення змінено. Відтепер, у повідомленні відображається детальніша інформація, а не лише сума до сплати.

Так, платник бачитиме, за якими даними проведено розрахунок щодо об’єктів нерухомості: адресу місцезнаходження об’єкта житлової чи нежитлової нерухомості, дату набуття чи припинення права власності, загальну площу об’єкта або їх часток, пільгу, ставку податку, суму податку.

У разі наявності розбіжностей між даними, зазначеними у податковому повідомленні-рішенні про сплату податку на нерухомість чи земельного податку та документами на право власності, громадяни можуть звернутися до ГУ ДПС у Кіровоградській області за адресою: м. Кропивницький, вул. Покровська, 4 та провести звірку.

Слід зазначити, що з 01 січня 2023 року на виконання наказу Міністерства фінансів України від 14 вересня 2022 року №286 Державною казначейською службою України змінені реквізити бюджетних рахунків для зарахування надходжень до бюджету Кропивницької міської територіальної громади. Інформацію щодо актуальних реквізитів бюджетних рахунків для сплати платежів до бюджету у 2023 році розміщена на субсайті ГУ ДПС у Кіровоградській області.

Шановні громадяни, для уникнення відповідальності у вигляді штрафу щодо невиконання покладених обов’язків згідно з чинним законодавством України, необхідно сплатити податок на нерухоме майно.

Окремо повідомляємо, що на 2022 рік Кропивницькою міською рада (рішення від 08 липня 2021 року №552) встановлено ставки  податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки і становить 0,5% (ставка податку розраховується виходячи із мінімальної заробітної плати, встановленої на 01 січня 2022 року, яка складала 6 500 гривень, таким чином за метр квадратний становитиме 32,50 гривень. (6 500 * 0,5%). Згідно з Додатком 2 до даного рішення міської ради визначено перелік пільг для фізичних та юридичних осіб, наданих відповідно до підпункту 266.4.2 пункту 266.4 статті 266 Податкового кодексу України, зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, а саме:

будівлі житлові, які знаходяться у власності фізичних осіб: осіб з інвалідністю першої і другої групи; ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"; осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; фізичних осіб, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пільга застосовується лише для одного об’єкта житлової нерухомості та діє з 01 січня 2022 року;

будівлі нежитлові, які знаходяться у власності фізичних та юридичних осіб, а саме: господарські (присадибні) будівлі - допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо. Класифікація будівель та споруд визначена з урахуванням норм пункту 14.1.1291, статті 14 Податкового кодексу України.

Громадяни, які мають право на пільги відповідно до законодавчих актів подають до Кропивницького відділення ГУ ДПС у Кіровоградській області наступні документи:

  • заяву
  • копії документів, що підтверджують право пільговика (з пред’явленням оригіналів зазначених документів).

Усі новини