До розробки Стратегії-2030 в Кропивницькій міській раді залучили ІТ-фахівців

Понеділок, 2 серпня 2021 14:04

Як уже повідомлялося раніше, у Кропивницькій міській раді розпочали роботу над формуванням стратегії розвитку місцевої громади до 2030 року.  Для цієї роботи створено 5 робочих груп, і перше засідання однієї із них провела Світлана Балакірєва, керуюча справами виконавчого комітету міськради. Назва робочої групи “Цифровізація муніципального простору” досить промовиста і говорить сама за себе, саме тому до участі в нараді запросили місцевих спеціалістів IT-сфери: Сергія Холіна, директора по технологіям компанії "Онікс-Системз"; Романа Шмельова, засновника ІТ-простору KOWO та школи програмування; Романа Хаджилія, технічного директора Кіровоградської філії ТОВ СП "Інфоком"; Олексія Мірошниченка,  керівника ТОВ "ТРК-Портал”.

- Посадові особи міської ради працюють кожен за своїм напрямом, виконують рутинну роботу, але щоб перейти до цифровізації муніципального простору нам потрібна допомога у розробці smart-сервісів, - зазначила  керуюча справами виконавчого комітету міськради.

Перше засідання робочої групи було ознайомче, тому начальник управління економіки міської ради Тетяна Ломова детально розповіла про поняття стратегії міста, етапи її розробки і основні напрями.

Світлана Балакірєва разом із посадовцями управління інформаційних технологій міської ради та керівником департаменту надання адміністративних послуг міської ради Олександром Нікітенком представили успішні кейси різних електронних застосунків, які популярні у Кропивницькому — це реєстрація в чергу до дитячих садочків, пошук шкіл та гуртків, електронні петиції, громадський бюджет, “Медкард 24”, “EasyWay”, “Є-Малятко”.

- Наша мета — максимально наповнювати інформацією сервіси, які уже існують і які будуть створюватися — тоді вони будуть і максимально популярними і активними у використанні, - наголосила Світлана Балакірєва.

Доцент кафедри "Маркетингу та менеджменту" Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті Олександр Тертиця передав пропозицію від голови наглядових рад “Гідросила-груп” та “Ельворті-груп” Павла Штутмана організувати і провести  навчальну сесію зі стратегічного менеджменту управління  для посадовців міської ради.

Члени робочої групи говорили також про досвід інших регіонів держави щодо розвитку smart city.

У свою чергу запрошені ІТ-спеціалісти зазначали умови, які на їхню думку необхідні, аби припинити трудову міграцію своїх колег — це і розвинена інфраструктура міста із власним аеропортом, цікаве і насичене дозвілля, зниження податків тощо.

Але всі сходилися в єдиній думці, що підґрунтям для цифровізації муніципального простору має стати навчання громади в цілому цифрової грамотності.

 

Усі новини