До Міжнародного дня дитячої книги у Кропивницькому відкрилася виставка книжкової графіки Галини Шулакової

П'ятниця, 2 квітня 2021 08:52

Щороку,  02 квітня, в день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена відзначається Міжнародний день дитячої книги. Це свято встановлене за ініціативи Міжнародної ради дитячої книги з метою популяризації надзвичайно важливої ролі дитячої літератури у формуванні духовного та інтелектуального світогляду підростаючого покоління.

З цієї нагоди художньо-меморіальний музей Олександра Осмьоркіна на власному вебсайті в розділі «Вибрані виставки» презентує віртуальну персональну виставку творів книжкової графіки Галини Шулакової «Дитинства казкова країна»

http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt173_u.html

- Галину Шулакову в Кропивницькому добре знають, особливо в галузі культури, адже вона багато років працювала у відділі культури і туризму міської ради, а до того у художній школі імені О.Осмьоркіна, де навчалася її дочка Настя, - відзначила директорка музею віта Чернова. -  І хоча нині Галина Шулакова мешкає в Києві, зв’язки, особливо мистецькі, зі своїм рідним містом, в якому народилася і де отримала перші уроки малювання в образотворчій студії Палацу піонерів, продовжує підтримувати. Маючи фах «режисера народного театру», отриманого в 1977 році в Олександрійському училищі культури, який зараз іменується фаховим коледжем культури і мистецтв, Галина Сергіївна все ж більше захоплюється образотворчістю та поезією. Свої художні композиції, які створює кольоровими олівцями, фломастерами або з допомогою  програм комп’ютерної графіки, доповнює авторськими віршованими строфами, які стають невід’ємною їх складовою.

Галина Шулакова неодноразово експонувала малюнки разом з донькою Анастасією, випускницею  факультету іноземних мов Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В.Винниченка, на авторських художніх виставках – «Роздуми та фантазії» в дитячій художній школі імені О.О.Осмьоркіна у 2006 році,  «Весняна мозаїка Галини та Анастасії Шулакових» до Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва в художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна в 2008-му, різноманітних колективних вернісажах. Графічні твори талановитих мисткинь є  в численних приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Експозицію нинішньої виставки складають унікальні творчі доробки, які  презентують художні та літературні грані мистецької діяльності Галини Шулакової. Це – авторські ілюстровані збірки поезій для дітей: «Поправляє сон подушку», «Дитинства казкова країна», «Вірші для малят про птахів та звірят»,  «Кольорові місяці» та ілюстрації до вірша відомого українського письменника, поета і перекладача, члена Спілки письменників СРСР, уродженця Донеччини Грицька Бойка «Вереда».  Координатором проєкту друкованих видань 2015-2019 років є Анастасія Шулакова, дизайн і верстку виконала Наталія Горелікова-Учак.

Авторські ілюстрації Галини Шулакової – це дивовижний світ, наповнений добром і  світлом, радістю і щастям, який дарує дітям не лише гарний настрій, а й знання. Її малюнки є яскравою візуалізацією змісту поетичних мініатюр, вони допомагають малечі пізнавати довкілля, природу, цікаві відомості про життя на Землі, а ще дотепно, з гумором відображають різні вади дитячого характеру, які частенько проявляються і в дорослих. Колоритні композиції означені простотою і чіткістю зображення, де головні персонажі знаходяться в центрі, а їх образи емоційні та динамічні. Сюжетні картинки виконані в реалістичній манері, зрозумілій для дітей. Герої художніх і віршованих творів Галини Шулакової, віддзеркалюючи наше сьогодення, мотивують читачів до роздумів і фантазій, пропонують відволіктись від гаджетів і взяти до рук книгу. 

Усі новини