До Дня міста у музеї І.К. Карпенка-Карого презентували п’ять тематичних виставок

Понеділок, 23 вересня 2019 12:38

У суботу, 21 вересня, з нагоди відзначення Дня міста у літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого відбувся День відкритих дверей. У 265-у річницю народження міста відвідувачі могли ознайомитися із виставками: «І.К. Карпенко-Карий: життєвими стежками корифея», «Хутір Надія - театральна Мекка України», «Слово про місто над Інгулом» (наше місто у творах письменників), «Віч-на-віч з епохою» (до 65-річчя від дня народження письменника, літературознавця, громадського діяча, почесного громадянина міста Кропивницького Володимира Панченка), «Своє життя, свої думки - на слугування Україні» (до 130-річчя від дня народження письменника-земляка, учасника визвольних змагань доби УНР Фотія Мелешка).

Історично так склалося, що місто стало рідною домівкою для представників різних народів. До Карпенкової оселі завітали гості, друзі й партнери: літератори, митці, журналісти, волонтер Корпусу Мира США в Україні Карл Африкян, представники національних меншин міста, об’єднані у Центр національних культур «Єдина родина».

Гості заслухали «Пісню про рідне місто» заслуженого діяча мистецтв України Бориса Притули на слова Володимира Могилюка у виконанні дуету «Лебедина вірність» та пісню про місто Анатолія Чечеля.

Ведуча Антоніна Корінь анонсувала упорядковану та підготовлену до друку головою обласної організації НСПУ Василем Бондарем книгу «Місто о п’яти іменах», у якій зібрано уривки з творів поетів та прозаїків, в яких згадується місто на Інгулі.

Щоб зазирнути в минуле міста-ювіляра, лауреатка літературної премії імені Юрія Яновського, член НСПУ Елеонора Бєльська прочитала уривок з оповідання Юрія Яновського «Байгород».

Усі новини