“Дієві ініціативи” — 2022: до участі в конкурсі допущено проєкти від 5 громадських організацій

П'ятниця, 18 червня 2021 15:20

Сьогодні, 18 червня, у Кропивницькій міській раді відбулося засідання конкурсної комісії з розгляду пропозицій на участь у конкурсі проєктів інститутів громадянського суспільства “Дієві ініціативи” на 2022 рік. Цей конкурс у Кропивницькому проводиться вже вдруге. Його загальний фонд - 200 тис. грн., а від учасників передбачається співфінансування.        

Проєкти, що їх відбирають до участі мають відповідати цілій низці цілей та пріоритетних завдань. Серед них консолідація громадського руху, запровадження освітніх та менторських програм для навчання активістів та посадових осіб місцевого самоврядування, підвищення рівня правової, політичної культури щодо захисту прав та свобод громадян, популяризація механізмів участі, вшанування борців за незалежність України, популяризація державної символіки; утвердження національно-патріотичної ідеї, зміцнення духу патріотизму, розвиток волонтерського руху, утвердження міжнаціональної та міжконфесійної злагоди у суспільстві.

Засідання комісії провів її голова, секретар міської ради Олег Колюка. Він нагадав, що заявки від учасників приймалися протягом місяця до 30 травня, а сам конкурс проводитиметься у три етапи.

- Сьогоднішнє засідання комісії, це по суті, перший етап конкурсу, що передбачає оцінку конкурсних пропозицій. Від наших рішень  залежить, які проєкти будуть допущені до другого етапу — публічної презентації, - зауважив Олег Колюка.

Конкурсна комісія розглянула 5 проєктних заявок: “Діалог — основа розвитку громадянського суспільства” від ГО “Центр розвитку національних культур “Єдина родина”; “Національний спротив та методи його втілення” від Кіровоградської обласної організації “Товариство сприяння обороні України”; ”Змінимо світ разом” від Кіровоградської обласної громадської організації матерів дітей-інвалідів та інвалідів “Серце матері”; ”Збережи пам'ять. Збережи правду” від ГО “Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького”; “Шкільний бюджет участі” від ГО “Молодіжне об'єднання “Рідне місто”.

Усі 5 громадських організацій із поданими проєктами за рішенням конкурсної комісії допущені до наступного етапу — публічної презентації. Однак щодо двох із них конкурсна комісія також прийняла рішення рекомендувати змінити окремі умови проєктів.

Відкритий захист проєктів попередньо планується провести 2 липня поточного року.

Усі новини