DG East: у Кропивницькому реалізуватимуть іще один гуманітарний проєкт від USAID
Проєкт USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (DG East) розширює свою географію і до переліку регіонів, де власне, реалізуватиметься проект, потрапила Кіровоградщина, зокрема і Кропивницький. Що це для міста означає на практиці опрацювали сьогодні, 20 березня, керівництво Кропивницької міської ради із керівником проекту Майклом Стівейтером та виконавчою директоркою Шерон Розенберг, а також регіональними директорами портфоліо та менеджерами проєкту.
Як пояснив Майкл Стівейтер, на даному етапі реалізації через повномасштабне російське вторгнення в Україну, проєкт більше тяжіє до гуманітарної місії.
- Територіально основою нашою діяльності була східна частина України. Ми працюємо із внутрішньо переміщеними особами і владою, яка опікується ВПО, щоб розв'язувати ті проблеми і питання, які з'явися через війну, - зазначив керівник проєкту.
Таким чином інтерес проєкту DG East до Кіровоградщини разом із обласним центром цілком виправданий, адже Кропивницький став справжнім гуманітарним хабом з розміщення вимушених переселенців з перших днів повномасштабної війни, десятки тисяч ВПО залишаються в місті і нині. Про це говорив заступник міського голови Олександр Мосін, він зосередив особливу увагу на роботі міської влади саме із ВПО. Посадовець загадав про роботу над створенням і функціонування уже двох соціальних гуртожитків для внутрішньо переміщених осіб, про волонтерські центри в Кропивницькому і безпосередньо про діяльність у цьому напрямку міської влади, зокрема департаменту соціальної політики міської ради та Центру надання адміністративних послуг.
- Ми залишаємося зацікавленими у поверненні до наших проєктів розвитку. Але разом з тим ми розуміємо, що постає багато викликів у наданні адміністративних послуг ВПО і в громаді загалом, - у контексті цієї теми підкреслив Майкл Стівейтер.
Директор Південно-Східного портфоліо DG East Олександр Рябий пояснив, що програма працює на розвиток місцевої влади у контексті розвитку сфери адміністративних послуг із значним приділенням уваги інклюзивній складовій.
- Ми дивимося ширше на послуги місцевої влади. Ми допомагаємо визначити сильні і слабкі сторони персоналу, що в результаті дає підвищення спроможності муніципальних структур, не лише в ЦНАПі, а й в інших комунальних установах, які надають послуги. Зрештою, коли люди звертаються за послугою вони бачать перед собою не чиновників, а підготовлених сервіс-менеджерів. 90% нашої користі — це навчання персоналу — на взаємодію для результату, стресостійкості, на роботу із запереченнями, - поділився Олександр Рябий.
Представники міської влади із зацікавленням поставилися до перспективи організації якісного навчання персоналу, своєрідного підвищення рівня кваліфікації. Окрема пропозиція з цього приводу — провести і моніторинг якості надання адміністративних послуг.
Звісно, є в процесі реалізації проєкту місце і для матеріально-технічного забезпечення. Під час зустрічі порушувались питання і про нагальні потреби: зокрема для реалізації інклюзивного аспекту в роботі фахівцям ЦНАПу потрібні мобільні “валізи адміністратора” - це технічно оснащені бокси із ноутбуками, принтерами, сканерами тощо. А для підрозділів департаменту соціальної політики міської ради, що працюють у Подільській та Фортечній районних радах міста існує потреба в генераторах для забезпечення безперебійної роботи з нарахування допомог, в тому числі і для ВПО. В цілому ж по департаменту, є потреба в сучасній комп'ютерній техніці.
Всі ці і інші потреби опрацьовуватимуться уже в процесі співпраці: керівники проєкту обіцяли що залучатимуть своїх колег з інших напрямків для роботи в Кропивницькому, зокрема йшлося про облаштування третього соціального гуртожитку для ВПО.
А в перспективі представники USAID планують повернутися і до Стратегії розвитку міста з експертами і за окремими напрямками, робота над якою розпочалась іще до початку повномасштабної війни з російськими агресорами.