Держава підтримує розвиток підприємництва в Україні під час дії воєнного стану
Для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд України прийняв низку важливих рішень, повідомили в департаменті з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради.
Внесено зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», що передбачає:
- розширення на середні підприємства з річним доходом до 50 мільйонів євро (раніше було 20 мільйонів євро) та на великі підприємства з річним доходом понад 50 мільйонів євро незалежно від кількості працівників;
- збільшення максимальної суми кредиту для всіх суб’єктів підприємництва з 50 мільйонів гривень до 60 мільйонів гривень з урахуванням групи пов’язаних компаній.
Процента ставка: 0% річних протягом періоду воєнного стану та одного місяця після його припинення; 5% річних після завершення вказаного вище періоду і до кінця строку кредиту.
Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання основних засобів, кредит на поповнення обігових коштів для здійснення підприємницької діяльності.
Строк кредитування: інвестиційні кредити – 5 років; кредити на поповнення обігових коштів – 3 роки.
Термін подачі заявки на участь у програмі – у період дії воєнного стану.
Розмір кредитної гарантії – 50% від суми кредиту суб’єкта мікро-, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).
Запроваджено пільги для платників ІІІ групи ЄП.
На період воєнного стану для платників, що перебувають на 3 групі єдиного податку, збільшено ліміт річного доходу з 7,6 мільйона гривень до 10 мільярдів гривень, і немає обмежень щодо кількості працівників.
Ставка становитиме 2% від обороту незалежно від виду діяльності (виняток - діяльність, пов’язана з підакцизними товарами, гральним бізнесом, обміном валют та видобуток і реалізація корисних копалин, банки, страхові компанії, ломбарди ФОП, юрособи-нерезиденти та ін.).
ФОПам ІІ і ІІІ груп, які обрали спрощену систему оподаткування, дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників.
Прийнято урядову програму підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО у розмірі 6,5 тисяч гривень протягом 2-х місяців) на період воєнного стану та ще протягом 30 днів після його завершення.