Держава підтримує розвиток підприємництва в Україні під час дії воєнного стану

Вівторок, 14 червня 2022 12:12

Для підтримки та активізації підприємницької діяльності у період дії воєнного стану Уряд України прийняв низку важливих рішень, повідомили в департаменті з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради.

Внесено зміни до Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%», що передбачає:

  • розширення на середні підприємства з річним доходом до 50 мільйонів євро (раніше було 20 мільйонів євро) та на великі підприємства з річним доходом понад 50 мільйонів євро незалежно від кількості працівників;
  • збільшення  максимальної суми кредиту для всіх суб’єктів підприємництва з 50 мільйонів гривень до 60 мільйонів гривень з урахуванням групи пов’язаних компаній.

Процента ставка: 0% річних протягом періоду воєнного стану та одного місяця після його припинення; 5%  річних після завершення вказаного вище періоду і до кінця строку кредиту.

Ціль кредитування: інвестиційний кредит на придбання основних засобів, кредит на поповнення обігових коштів для здійснення підприємницької діяльності.

Строк кредитування: інвестиційні кредити – 5 років; кредити на поповнення обігових коштів – 3 роки.

Термін подачі заявки на участь у програмі – у період дії воєнного стану.

Розмір кредитної гарантії – 50% від суми кредиту суб’єкта мікро-, малого та середнього підприємництва (крім суб’єктів великого підприємництва).

Запроваджено  пільги для платників ІІІ групи ЄП.

На період воєнного стану для платників, що перебувають на 3 групі єдиного податку, збільшено ліміт річного доходу з 7,6 мільйона гривень до 10 мільярдів гривень, і немає обмежень щодо кількості працівників.

Ставка становитиме 2% від обороту незалежно від виду діяльності (виняток - діяльність, пов’язана з підакцизними товарами, гральним бізнесом, обміном валют та видобуток і реалізація корисних копалин, банки, страхові компанії, ломбарди ФОП, юрособи-нерезиденти та ін.).

ФОПам ІІ і ІІІ груп, які обрали спрощену систему оподаткування, дозволяється не сплачувати ЄСВ за мобілізованих працівників.

Прийнято урядову програму підтримки працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (компенсації роботодавцям витрат на зарплату працевлаштованих ВПО у розмірі 6,5 тисяч гривень протягом 2-х місяців) на період воєнного стану та ще протягом 30 днів після його завершення. 

Усі новини