Держава активізує підприємництво: грантові програми, відшкодування ЄСВ та частини зарплати

Середа, 14 вересня 2022 15:43

В рамках урядової програми «єРобота» майже 11 тисяч українців подали заявки на отримання грантової допомоги від держави для відкриття чи розширення бізнесу, 1115 заявок вже погоджені.

- Програма “єРобота” спрямована як на активізацію підприємництва, так і на стимулювання створення робочих місць отримувачами грантів.  Шляхом реалізації цієї програми Уряд має на меті створити 300 тисяч робочих місць, - прокоментувала директорка департаменту з питань економічного розвитку міської ради Ніна Рахуба.

Найближчим часом Верховна Рада має розглянути урядовий законопроєкт щодо реформування служби зайнятості та сприяння зайнятості населення, у тому числі молоді, і впровадження нових активних програм на ринку праці. Профільний парламентський комітет вже рекомендував прийняти законопроєкт в другому читанні.

Відповідно до цього законопроєкту, роботодавець отримуватиме компенсацію ЄСВ або частини заробітної плати з Фонду по безробіттю, якщо працевлаштує:

- молодь, зокрема, на перше робоче місце;

- учасників бойових дій;

- одиноких батьків, батьків дітей з інвалідністю;

- осіб за 5 років до досягнення пенсійного віку;

- осіб з інвалідністю;

- довготривалих безробітних та інших вразливих категорій громад.

Проєкт «єРобота» включає 6 грантових програм, спрямованих на стимулювання підприємницької діяльності. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства, підтримки ІТ-стартапів та старту в ІТ-сфері. 

Наразі прийом заявок на всі напрямки програми «єРобота» триває. Подача заявки здійснюється через Портал «Дія».

Усі новини