Депутати Кропивницької міської ради підтримали звернення про недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських та Азійських іграх

П'ятниця, 5 травня 2023 13:30

У ході російсько-української війни все голосніше українські спортсмени заявляють про неможливість виступати на одних спортивних аренах зі спортсменами країни-агресора.  Голос наших спортсменів підсилили і депутати Кропивницької міської ради. На засіданні дев’ятої сесії, яка відбулася 04 травня, вони підтримали звернення до Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських та Азійських іграх.

Відповідне звернення на сесійному засіданні зачитав начальник управління молоді та спорту Кропивницької міської ради В’ячеслав Гурський. Зокрема, у ньому йдеться:

«25 січня 2023 року на засіданні Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету оприлюднено пропозиції про допуск до міжнародних спортивних змагань, у тому числі до Олімпійських ігор, російських та білоруських спортсменів. Як повідомляється на офіційному веб-сайті Міжнародного олімпійського комітету, зазначені пропозиції підтримуються більшістю національних олімпійських комітетів країн світу. Пропонується дозволити участь у міжнародних спортивних змаганнях російських та білоруських спортсменів як нейтральних спортсменів, за умови, що вони відкрито не виступають проти миротворчої місії Міжнародного олімпійського комітету, тобто прилюдно не підтримують війну російської федерації проти України, а також дотримуються вимог Всесвітнього антидопінгового кодексу. Знайшла підтримку і пропозиція Олімпійського комітету Азії про надання таким спортсменам доступу до Азійських ігор. Кропивницька міська рада наголошує, що пропозиції про допуск спортсменів країн-терористів росії та білорусі до міжнародних спортивних змагань не враховують вкрай жорстокий і варварський характер війни, розв’язаної російською федерацією за підтримки білорусі проти України, спрямований на геноцид Українського народу, зокрема, неприховані намагання збройних сил фашистської росії спровокувати в Україні техногенну катастрофу, шляхом повного руйнування енергетичної системи, обстрілів Запорізької та Чорнобильської атомних електростанцій. Такі пропозиції є наругою над пам’яттю сотень тисяч громадян України, у тому числі спортсменів, які самовіддано стали на захист Вітчизни і поклали життя в боротьбі за її майбутнє як демократичної європейської держави. Російська збройна агресія призвела до масових руйнувань спортивної інфраструктури України. Внаслідок війни серйозно пошкоджені або зруйновані більше 340 спортивних об'єктів. Зокрема, зруйновано стадіон «Металіст» у місті Харкові, спортивний комплекс «Авангард» у місті Києві, навчально-спортивний центр у місті Чернігові, басейн «Нептун» у місті Маріуполі на Донеччині, Льодовий палац спорту у місті Сєвєродонецьку на Луганщині, стадіон «Чемпіон» у місті Ірпені на Київщині, численні спортивні об’єкти на окупованих територіях. Станом на січень 2023 року, збитки від руйнування спортивної інфраструктури України перевищує 250 мільйонів доларів США. З початком російського повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року гасло «Спорт поза політикою» втратило право на існування. Від рук російських окупантів загинули понад 250 українських спортсменів і тренерів. Через російську агресію близько 40 тисяч українських спортсменів були змушені виїхати за кордон.

В той же час, російські та білоруські спортсмени, зокрема олімпійські чемпіони та призери Олімпійських ігор, схвалюють війну проти України: насилля, вбивства та геноцид Українського народу, відкрито беручи участь у Z-парадах чи мовчки підтримують цю найзапеклішу повномасштабну війну, не маючи громадянської мужності або усвідомленої власної позиції щодо її засудження. Слід розуміти, що росія та білорусь схильні в будь-який спосіб створювати хибне уявлення про справжню мету своєї політики, використовуючи спортсменів, як ідеологічну зброю для реалізації своєї ганебної пропаганди, підсилення бойового духу російської армії та зомбованого російського народу і впливу на рішення інших держав щодо підтримки України у боротьбі за свою Свободу та Незалежність та Європейський вибір. Спільна участь у міжнародних спортивних змаганнях українських спортсменів, багато з яких втратили на війні рідних та друзів, та російських і білоруських спортсменів, родичі яких вбивають українців, зумовить виникнення численних конфліктів на спортивних майданчиках, що можуть призвести до травмувань і навіть загибелі спортсменів. Особливо небезпечними в цьому плані є двобої на фехтувальних доріжках, борцівських килимах, у секторах стрільби з вогнепальної зброї та змагань лучників. Це також спричинить напруження, можливі сварки та бійки серед спортсменів та організаторів змагань в олімпійських селищах. Крім того, неможливо уявити розміщення на п’єдесталах пошани українських атлетів поруч із російськими та білоруськими. Так само є неприпустимим суддівство змагань за участю українських спортсменів представниками російської федерації чи білорусі. Зважаючи на вищезазначене, Кропивницька міська рада вважає, що допуск російських та білоруських спортсменів до міжнародних спортивних змагань у час, коли триває війна російської федерації, спрямована на знищення Українського народу та Української держави, стане неприхованою підтримкою цієї війни та спробою умиротворення агресора. У зв’язку з цим, Кропивницька міська рада звертається до Міністерства молоді та спорту України, Національного олімпійського комітету України з пропозицією висловити рішучу позицію Міжнародному олімпійському комітетові, національним олімпійським комітетам країн світу та міжнародним спортивним федераціям щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських іграх та Азійських іграх до завершення збройної агресії російської федерації проти України, включно з виведенням військ з усієї території України та вирішенням питання компенсації російською федерацією заподіяних Україні збитків».

Звернення щодо недопущення участі російських та білоруських спортсменів у Олімпійських та Азійських іграх депутати Кропивницької міської ради надіслали до Міністерства молоді та спорту України та Національного олімпійського комітету України.

Фото: https://www.zhitomir.info

Усі новини