Бюджет програми капітального будівництва у Кропивницькому складає понад 473 мільйона гривень

П'ятниця, 4 лютого 2022 15:36

Сьогодні, 04 лютого, під час другого засідання дев’ятої сесії Кропивницької міської ради восьмого скликання депутати затвердили “Програму капітального будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів комунального господарства і соціально-культурного призначення міста Кропивницького на 2022-2024 роки”. Цьогорічна галузева програма у сфері будівництва вирізняється потужним проєктним кейсом розвитку інфраструктури міста на найближчі три роки.

- Виконання програми, - відзначив заступник міського голови Олександр Мосін,  дасть змогу забезпечити розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури, сприятиме розвитку житлового будівництва.

У розрізі галузей фінансовий ресурс розподілиться на інфраструктуру міста, галузі освіти, охорони здоров’я, культури, житлово- комунального господарства та інші об’єкти.

Інфраструктура

В рамках Програми у 2022-2024 роках планується реалізація масштабних транспортних та рекреаційних інфраструктурних проєктів:

  • будівництво вулиці Дона Амінадо надасть можливість повноцінно з’єднати транспортним сполученням два житлові мікрорайони: Арнаутове та Кущівка. В цьому проєкті передбачено будівництво мостопереходу через р. Інгул та повноцінну автомагістраль районного значення, що сприятиме в подальшому розвитку мережі громадського транспорту;
  • реконструкція проспекту Інженерів, що якісно покращить сполучення промисловим та громадським транспортом Балашівського промислового вузла;
  • реконструкція площі Героїв Майдану, яка повинна забезпечити оновлення громадського простору у центрі міста. Площа має бути туристичною візитівкою, місцем для відпочинку та масових заходів для міста та гостей;
  • реконструкція набережної річки Інгул, яка дозволить створити нові культурно-просвітницькі та спортивно-оздоровчі комплекси, виконати благоустрій території, опорядження берегоукріплюючих споруд. З’явиться принципово нове рекреаційне середовище, яке повинно приваблювати туристів.

Житло

Задля забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, заплановано будівництво багатоквартирного житлового будинку по вул. Генерала Жадова. Також фінансування можливе за іншими програмами, такими, як програми забезпечення молоді житлом, доступне житло та інші.

Медицина

Одне з найважливіших завдань в галузі охорони здоров'я міста -  реконструкція приміщення операційного блоку лікарні швидкої медичної допомоги.

Не менш важливим об’єктом для громади міста є реконструкція будівлі КНП "Дитяча міська лікарня" Кропивницької міської ради", вул. Шевченка, 36. Цей проєкт передбачає  модернізацію та технічне переоснащення усіх інженерних мереж, утеплення будівлі, комплектацію новим медичним обладнанням. Це має бути  комфортний медичний центр як для дітей, так і для персоналу.

Освіта

В програмних заходах передбачено будівництво нової початкової школи, яка відповідатиме усім вимогам для сучасного здобувача освіти.

Культура

Заплановано повну реставрацію будівлі міського художньо-меморіального музею О.Осмьоркіна. Проєктом передбачено максимально точне відтворення початкового вигляду будівлі, притаманне часу і стилю будівлі: підсилення будівельних конструкцій (фундаменту) та повну заміну всіх інженерних комунікацій, заміну покрівлі, перекриття.

Загальний кошторис програми на три роки становить 473, 444 млн. грн.

Фінансування програми передбачається за рахунок коштів міського бюджету. Однак, зрозуміло, що масштаб запланованих заходів і їх значимість для громади, потребує також фінансування за рахунок коштів і з державного бюджету. Саме тому в міській раді ведеться активна робота по залученню до громади коштів державної субвенції та коштів державного фонду регіонального розвитку.

Усі новини