Бібліотечна планета: книгозбірні Кропивницького готуються до професійного свята

П'ятниця, 23 вересня 2022 23:42

Щороку наприкінці вересня бібліотеки України відзначають професійне свято. Цей рік для всіх видався невимовно складним, бібліотеки на окупованих територіях знищуються, книги спалюють, а працівники змушені тікати до більш безпечних регіонів. Саме така «посилена увага» окупантів до української книги вказує на важливість збереження видань, популяризацію українських авторів та розвиток книговидання.

Під час війни у бібліотеках України облаштовували сховища, місця для ночівлі, гуманітарні штаби, бібліотекарі збирали допомогу для військових та внутрішньо переміщених осіб, долучалися до зборів коштів, волонтерили, і продовжують це все робити, адже перемога – це наша спільна ціль.

Окрім цього, і бібліотечне життя вирувало не менше, ніж до війни, однак зі зміною векторів. Основними напрямами діяльності для Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького стали підтримка та інтеграція ВПО у життя громади, а це проведення фестивалів, майстер-класів, акцій, конкурсів, кінопоказів тощо; консультативна допомога переселенцям щодо державних послуг онлайн, отримання довідок, медичної допомоги; підтримка морального духу військових, а це створення оберегів, патріотичних браслетів, малюнків, написання листів для воїнів разом з читачами-дітьми; психологічна підтримка людей шляхом проведення арттерапії та книготерапії; надання бібліотечних просторів для роботи та онлайн-навчання ВПО.

Традиційно до професійного свята бібліотеки проводять «День відкритих дверей». 29 вересня до всіх бібліотек-філій МЦБС можна буде безкоштовно записатися, відвідати  заходи та привітати улюблену бібліотеку зі святом. Книгозбірні підготували насичену програму з екскурсіями, конкурсами, майстер-класами, відеопоказами, виставками. Кожна бібліотека по-особливому підійшла до відзначення свята, тому запрошуємо відвідати бібліотеки Міської централізованої бібліотечної системи міста Кропивницького 29-го вересня і приєднатися до святкувань. 

Усі новини