Безпека дитини в Інтернеті: про що треба знати батькам

Середа, 6 липня 2022 16:58

Діти зараз багато часу проводять в інтернеті. Як проконтролювати, щоб вони не мали змоги зайти на сайти, що становлять якусь небезпеку; як дізнатися, які сайти в інтернеті дитина відвідувала — читайте далі у рекомендаціях від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

Щоб мінімізувати ризики під час користування дитини інтернетом, дотримуйтесь кількох нескладних порад:

  • Постійно, але невимушено проговорюйте з дітьми основні правила безпеки в Інтернеті. А саме, говоріть про те, що не можна нікому надавати без дозволу батьків особисту інформацію (ім’я та прізвище, номер телефону, адресу тощо); не варто надсилати особисті фото незнайомцям, повідомляти свої паролі (крім батьків) – навіть найближчим друзям; розкажіть дітям про інформаційну гігієну — правдиві та фейкові новини, та як їх розрізняти, застережіть підлітків від участі в конфліктних ситуаціях у чатах чи соцмережах; нагадайте про ризики "підхопити" комп'ютерні віруси та й взагалі про загрозу від підозрілих сайтів, посилань та файлів.
  • Час від часу можна перевіряти  історію відвідування сайтів. Далі - покроковий алгоритм дій для найпопулярнішого в Україні браузера "Chrome" : на сторінці "Chrome" у правому верхньому кутку натисніть значок "Ще" у вигляді трьох вертикальних крапок; натисніть пункт "Історія" – перед вами з'явиться перелік усіх сайтів, які відвідувала дитина. Відкрити історію можна також за допомогою комбінації клавіш Ctrl+H. Для інших браузерів працює аналогічний алгоритм.
  • Якщо дитина зовсім маленька, і ви не впевнені, що вона самостійно зможе впоратися з небезпеками інтернету, можна скористатися програмами "Батьківський контроль". Вони дозволяють встановлювати часові ліміти для ігор, відсіювати вебсторінки з небажаним змістом і навіть блокувати пристрій. Серед таких, наприклад, Google Family Link, ESET Parental Control, Qustodio та інші. На комп’ютерах із операційною системою Windows є можливість налаштувати "батьківський контроль" через розділ меню "Параметри сім’ї".

Держспецзв’язок не рекомендує користуватися програмами російського виробництва. Небезпеку становлять і піратські версії.

Усі новини