Безпека дитини в Інтернеті: про що треба знати батькам
Середа, 6 липня 2022 16:58
Діти зараз багато часу проводять в інтернеті. Як проконтролювати, щоб вони не мали змоги зайти на сайти, що становлять якусь небезпеку; як дізнатися, які сайти в інтернеті дитина відвідувала — читайте далі у рекомендаціях від Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.
Щоб мінімізувати ризики під час користування дитини інтернетом, дотримуйтесь кількох нескладних порад:
- Постійно, але невимушено проговорюйте з дітьми основні правила безпеки в Інтернеті. А саме, говоріть про те, що не можна нікому надавати без дозволу батьків особисту інформацію (ім’я та прізвище, номер телефону, адресу тощо); не варто надсилати особисті фото незнайомцям, повідомляти свої паролі (крім батьків) – навіть найближчим друзям; розкажіть дітям про інформаційну гігієну — правдиві та фейкові новини, та як їх розрізняти, застережіть підлітків від участі в конфліктних ситуаціях у чатах чи соцмережах; нагадайте про ризики "підхопити" комп'ютерні віруси та й взагалі про загрозу від підозрілих сайтів, посилань та файлів.
- Час від часу можна перевіряти історію відвідування сайтів. Далі - покроковий алгоритм дій для найпопулярнішого в Україні браузера "Chrome" : на сторінці "Chrome" у правому верхньому кутку натисніть значок "Ще" у вигляді трьох вертикальних крапок; натисніть пункт "Історія" – перед вами з'явиться перелік усіх сайтів, які відвідувала дитина. Відкрити історію можна також за допомогою комбінації клавіш Ctrl+H. Для інших браузерів працює аналогічний алгоритм.
- Якщо дитина зовсім маленька, і ви не впевнені, що вона самостійно зможе впоратися з небезпеками інтернету, можна скористатися програмами "Батьківський контроль". Вони дозволяють встановлювати часові ліміти для ігор, відсіювати вебсторінки з небажаним змістом і навіть блокувати пристрій. Серед таких, наприклад, Google Family Link, ESET Parental Control, Qustodio та інші. На комп’ютерах із операційною системою Windows є можливість налаштувати "батьківський контроль" через розділ меню "Параметри сім’ї".
Держспецзв’язок не рекомендує користуватися програмами російського виробництва. Небезпеку становлять і піратські версії.
Усі новини
Час повертати своє: Кропивничан запрошують до “Гвардії наступу”
П'ятниця, 3 лютого 2023 15:13
Олександр Мосін: власники кропивницьких недобудов мають дати їм раду
П'ятниця, 3 лютого 2023 15:04
У Кропивницькому у кількох мікрорайонах обмежать водопостачання
П'ятниця, 3 лютого 2023 10:17
У Кропивницькій міській раді працюють постійні депутатські комісії
Четвер, 2 лютого 2023 15:48
Кропивницький у жалобі: містяни прощатимуться з Героями-захисниками, які віддали життя за Україну
Четвер, 2 лютого 2023 15:46
Якщо ви постраждали або стали свідком насильства!
Четвер, 2 лютого 2023 15:44
Двоє педагогів із Кропивницького стали переможцями обласного туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2023»
Четвер, 2 лютого 2023 15:42
У Кропивницькому ремонтуватимуть водопровідну мережу на десятку вулиць
Четвер, 2 лютого 2023 10:57
У Кропивницькому «Прозорий офіс» приймає документи на компенсацію за безкоштовне проживання ВПО у січні
Четвер, 2 лютого 2023 10:55
Учнів 4-х і 9-х класів в Україні цьогоріч звільнили від складання ДПА
Середа, 1 лютого 2023 17:08