Безпечне навчання через право вибору учнями його форми: у Кропивницькому відбулася традиційна серпнева конференція педагогів

Вівторок, 30 серпня 2022 21:03

Артподвір’я музичної школи № 1 стало майданчиком для проведення традиційної серпневої конференції педагогічних працівників обласного центру, яка фактично дала старт новому навчальному року у Кропивницькому.

Для учасників освітнього форуму підготували цікаві презентації нових підручників та модульних програм, практичного аспекту інформаційно-теоретичного курсу «Знай! Умій! Врятуй!». Вчителі також мали можливість на момент стати учнями – долучитися до майстер – класу з виготовлення патріотичного браслету «Разом до перемоги».

Патріотичний темп конференції задали господарі: ансамбль народних інструментів музичної школи імені Генріха Нейгауза порадував її учасників цікавим виконанням українських мелодій, а народний художній колектив ансамблю «Світанок» дав старт конференції  хореографічною композицією « Червона калина».

Хвилиною мовчання освітяни Кропивницького вшанували подвиг загиблих українських воїнів, які ціною власного життя зупиняють російських агресорів.

Новий навчальний рік стане серйозним випробуванням, як для педагогічних колективів закладів освіти Кропивницького, так і для учнів та їхніх батьків. Адже усі розуміють, що  цьогоріч в умовах війни навчальний процес перериватимуть сирени і зберігаються серйозні загрози обстрілів з боку російської армії вбивць, у яких не здригнеться рука спрямувати ракети на мирних жителів українських міст.

Із традиційним вітальним словом до педагогічних працівників міста звернувся начальник обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

- Я щиро дякую кожному із вас, шановні педагоги, за те, що ви, навчаючи дітей, встигаєте допомагати фронту і зустрічаєте біженців. Ви виконали величезний обсяг роботи, щоб підготувати школи до навчального року в умовах війни. Для нас сьогодні головне - зробити навчання безпечним через право вибору учнями та батьками  його форми, - наголосив Андрій Райкович. – Ви будете не одні у створенні системи безпеки: у кожному навчальному закладі з 01 по 10 вересня разом з вами  будуть працівники поліції і ДСНС. Я переконаний, що ми разом налагодимо процес навчання. Нормальний і безпечний.

Учасники конференції щирими оплесками підтримали свого колегу, заслуженого вчителя України, офіцера, викладача предмета «Захист України» НВО № 16 Сергія Савенка, який з початком російської агресії пішов на фронт захищати право свого народу жити вільно на своїй землі.

Слова вдячності на адресу освітян Кропивницького прозвучали сьогодні і від начальниці управління освіти міської ради Лариси Костенко.

- Я вдячна усім педагогічним працівникам міста за ту колосальну, напружену працю, яка дозволила нам фактично в умовах війни завершити навчальний рік, за ваші зусилля в організації зустрічі, розселення та підтримки вимушених переселенців, за належну підготовку усіх шкіл до старту нового освітнього сезону, - відзначила, звертаючись до учасників конференції, Лариса Костенко. – А ще я пишаюся тим, що жоден керівник навчальних закладів Кропивницького у тяжку годину не залишив свої колективи, не покинув місто! Переконана – ми вистоїмо і Україна переможе!

Приємним бонусом для педагогів Кропивницького, які без втоми працювали волонтерами, допомагали вимушено-переміщеним, організовували навчальний процес для дітей –переселенців, робили все, щоб навчання в умовах воєнного стану було безпечним, стали сертифікати на отримання премій, які їм вручили Андрій Райкович та Лариса Костенко.

Усі новини