Андрій Табалов: депутати фракції “Наш край” об’єдналися навколо виршення актуальних для територіальної громади Кропивницького питань

Субота, 22 грудня 2018 17:13

У п’ятницю, 21 грудня, депутатська фракція “Наш Край» міської ради Кропивницького звітувала про свою діяльність у 2018 році. Під час звіту  секретар міської ради Андрій Табалов окремо зупинився на ключових ініціативах фракції.

1. “Громадський бюджет”, як ефективний спосіб комунікації міської влади з громадою міста. Андрій Табалов відзначив, що завдяки бюджету участі було налагоджено демократичний процес дискусії при прийнятті рішень щодо реалізації найбільш важливих проектів громадян за рахунок коштів громадського бюджету. Це дало людям можливість відчути себе господарями у своїх дворах та будинках. Та сама ініціатива підняла свідомість громади на новий рівень. Окремо секретар міської ради відзначив соціальні проекти, які з усіх міст України були запроваджені лише у Кропивницькому. На сьогодні в обласному центрі загалом реалізовано 45 громадських ініціатив.

2. Налагодження діалогу поліції з громадою, до якого правоохоронців та голів квартальних комітетів закликав міський голова, а фракція підтримала таку ініціативу, очільник депутатського корпусу також відзначив як одне із найважливіших досягнень за 2018 рік. Кожного місяця на певному окрузі проводиться зустріч керівництва поліції з місцевим активом. На таких зустрічах найчастіше піднімаються такі питання, як вандалізм, крадіжки металу, наркоманія. Проводити такі зустрічі на окремих територіях було вирішено тому, що вони більш ефективні, бо проводяться у тісному колі з обговоренням конкретних проблем конкретного мікрорайону. Андрій Табалов висловив сподівання, що найближчим часом такими зустрічами буде охоплено все місто, кожен мікрорайон, і такі діалоги мають стати регулярними.

3. Секретар міської ради підняв і таке важливе для міста питання, як безпритульні собаки. На сьогодні у місті є дві організації, які опікуються безпритульними тваринами: “Бім” та “Щасливий пес”. На обліку останньої знаходиться близько двохсот собак, яких треба годувати і прибирати за ними. Тому, щоб не будувати у місті новий дороговартісний притулок Андрій Табалов пропонує міській владі матеріально підтримати вже існуючі: територію притулку відгородити парканом та найняти персонал, який буде прибирати та доглядати за тваринами. В результаті матимемо місце, де дуже агресивних собак можна буде ізолювати від людей та утримувати. Також Андрій Табалов наголосив, що у місті продовжує діяти програма стерилізації безпритульних тварин.  

4. Відзначив посадовець і те, що за ініціативою депутатів фракції “Наш край” було відновлено транспортне сполучення між центральною частиною та віддаленими мікрорайонами обласного центру. Із закупівлею нового міського великогабаритного комунального транспорту з’явилась можливість з’єднати окраїни міста з центром ще й підвищити якість перевезення громадян. Так за поданням депутата від фракції Вадима Дриги було відновлено та подовжено маршрут №116 “Никонорівка — селище Молодіжне” та створено новий маршрут №104а “Площа Богдана Хмельницького — Критий ринок”, а Григорій Сергієнко посприяв створенню маршруту №46, що сполучає селище Гірниче та Новомиколаївку.

- Головне, що депутатський корпус разом з міським головою, об’єднались навколо ідеї подолати транспортну монополію у місті, завдяки чому було створено комунальне підприємство “Електротранс”, на балансі якого зараз перебуває 20 нових тролейбусів, 20 великогабаритних автобусів та 10 автобусів середньої місткості, а скоро ще й додадуться 5 тролейбусів з автономним ходом, - підкреслив Андрій Табалов. - Зараз комунальний транспорт виконує основне своє соціальне завдання, і можна впевнено сказати, що питання пасажироперевезення в обласному центрі, якщо і не повністю врегульоване, то значно покращено.

5. Очільник депутатського корпусу наголосив також на тому, що у Кропивницькому діє одна з найефективніших Програм підтримки учасників АТО та членів їх сімей. Програма передбачає цілий комплекс заходів, що здійснюються з метою фінансової, соціальної, медичної, психологічної підтримки. Патронують програму очільник міста та секретар міської ради, а реалізує - управління соціальної підтримки населення разом з депутатським корпусом, виконавчими органами, ветеранськими та волонтерськими організаціями.

За інформацією Андрія Табалова, цьогоріч у міському бюджеті на реалізацію заходів Програми було передбачено кошти у сумі 12 мільйонів 381 тисяч гривень, що на 24,3% більше, ніж у 2017 році. У 2018 році учасникам АТО та членам їх сімей було надано матеріальну допомогу на загальну суму 3 мільйони 565 тисяч гривень. А до Дня захисту дітей та Дня знань дітям загиблих, військовополонених та зниклих безвісти учасників АТО від міської влади було придбано подарунки та шкільне приладдя. Також таких діток міська влада постійно забезпечує безкоштовним оздоровленням та харчуванням у школах та дитсадках.

Міською радою міста Кропивницького надано 1029 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для учасників АТО, орієнтовною площею 102 га.

- Після повернення із зони АТО нашим воїнам треба лікувати не лише тіло, але й душу, тому я ініціював створення в обласному госпіталі для ветеранів війни офіційних посад для психологів-реабілітологів, - зазначив у виступі Андрій Табалов. - Після підписання меморандуму про співпрацю між міською владою та госпіталем, з міського бюджету на утримання таких фахівців було виділено кошти. І тепер учасники АТО та члени їхніх сімей отримують професійну психологічну допомогу. Крім того, міська влада підтримала ініціативу волонтерів щодо створення центру соціальної адаптації для ветеранів АТО “Смайл” і надала у користування центру вільне приміщення школи № 29.

6. Андрій Табалов та фракція “Наш край” дотримуються однієї спільної думки: ефективність роботи міської ради та її працівників треба підвищувати, необхідно прискорювати процес ухвалення та виконання рішень.

- У сучасному світі зараз вже замало бути просто фахівцем у своїй галузі, наш час вимагає від спеціалістів універсальності та креативності. Тому у міській раді ми боремось зі стереотипом про «чиновника» який загруз у купі паперів, виконує свої обов’язки лише для “галочки” та займається корупцією, - підкреслив Андрій Табалов.

Саме з цих міркувань у стінах міської ради було запроваджено конкурс «Посадовець року», під час якого депутати місцевих рад, керівники та спеціалісти виконавчих органів змагаються не тільки у знанні законодавства, але й мають нагоду під час презентації показати свої таланти, проявити творчу натуру, а під час голосування за звання найкращого посадовця – ще й наполегливість. Як голова конкурсної комісії, секретар міської ради запевнив присутніх, що у міській раді працюють найкращі посадовці, які знають і люблять свою справу.

7. Андрій Табалов окреслив ще один пріоритетний напрямок у своїй роботі в міській раді: соціальний захист незахищених верств населення міста. Ветеранів завжди вітають з визначними датами: подарунки та матеріальну допомогу керівництво міста привозить їм додому та вручає особисто в руки. Щороку від міської влади матеріальну допомогу отримують ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС І категорії 2 та 3 груп інвалідності, члени обласних органiзацiй УТОС та УТОГ. Не забувають вітати і дарувати подарунки на день народженням довгожителям обласного центру.

- Піклуємось і приділяємо увагу усім і кожному. Саме тому надзвичайно важливим для Кропивницького є будівництво Центру надання соціальних послуг «Прозорий офіс», в якому вперше будуть встановлені ліфти для людей з інвалідністю, людей похилого віку, - зазначив Андрій Табалов. - ЦНАП об’єднає в собі практично весь спектр адміністративних послуг. Я особисто їздив переймати досвід харківських колег з організації роботи Центру разом з керівником управління адміністративних послуг Антоном Шевченком.

Андрій Табалов наголосив на тому, що таких спільних досягнень з депутатами фракції “Наш край” ще дуже багато, але у кожного депутата є і свої перемоги на ввірених їм округах. Тому цього дня перед громадою також тримали звіт: Вадим Дрига, Микола Гамальчук, Віктор Ксеніч, Григорій Сергієнко, Валерій Шутка, Олег Краснокутський, а також, як депутат по двом округам звітував і секретар міської ради. Детально ознайомитись зі звітами депутатів можна буде на офіційному сайті міської ради.

Усі новини