Андрій Райкович: відповідальна профілактика – найефективніший метод недопущення поширення коронавірусу

Понеділок, 2 березня 2020 12:22

У всіх закладах соціально-культурної інфраструктури Кропивницького з метою попередження поширювання захворювання коронавірусної інфекції мають неухильно дотримуватися санітарно-профілактичні норми. На цьому наголосив міський голова  Андрій Райкович під час апаратної наради  сьогодні, 2 березня.

 Темою протидії коронавірусу сьогодні переймається усе людство. Сьогодні випадки небезпечного інфікування зафіксовані в країнах Європи. У такій ситуації одномоментно уникнути подорожей, ділових контактів, переїздів, змагань, роботи за кордоном українцям не вдасться. А от створити правильний, ефективний алгоритм захисту людей, територій, комунікацій і забезпечити надійний контроль за його дотриманням - це спільне завдання влади: від центру до найменшого села і фахових служб, переконаний міський голова.

- Ми повинні тримати під контролем, перш за все, лікувальні заклади. Контроль покладається на управління охорони здоров’я міської ради. Необхідно мати в наявності все належне для лікування і індивідуального захисту! Після недавніх перипетій, я сподіваюсь всім стало зрозуміло, що головним правилом у таких випадках є завчасно чесна, відверта і професійна розмова з людьми. Швидко, відповідно до можливостей і статусу території, підготувати регламентні об'єкти на випадок госпіталізації пацієнтів з підозрою на простудні чи вірусні захворювання, - доручив міський голова. - Але найголовніше – ми повинні зробити усе, щоб не виникло паніки, фейкових слухів, пліток і психозу. Це наші головні вороги! У місті функціонує комфортне боксоване відділення на базі Центральної міської лікарні, фахівці - медики пройшли спеціальне навчання.

Спортсмени, що повернулися до Кропивницького з Італії, поки перебувають на карантині. З родинами комунікують сімейні лікарі, вчителі. Домашні завдання, переконаний міський голова, їм поки можна давати через Інтернет. Так само друзі можуть підтримувати своїх однокласників.

 - Ніяких порушень прав людини тут немає, - наголосив Андрій Райкович. - Я прошу сімейних лікарів, педіатрів, службу здоров'я зайвий раз зателефонувати дорослим і поцікавитись самопочуттям цих діток.

Також до міста, впродовж січня - лютого повернулися з-за кордону не лише дзюдоїсти. Вже є інформація про модельну агенцію. Тож нині варто активніше комунікувати з туристичними агенціями, - переконаний Андрій Райкович. – Працювати  над збором інформації та її аналізом повинні значно більше служб і обласних департаментів, щоб мати повну картину, хто, коли і звідки прибув протягом останнього часу і в якому стані. Заклади торгівлі, громадського харчування також зобов'язані щоденно виконувати відповідні рекомендації медиків. А в освітніх закладах має бути особливий контроль за станом здоров’я кожної дитини. Також мають бути  обмежені  масові заходи за участі дітей.

Усі новини