Андрій Райкович: створені учнями відеофільми про Кропивницький – гарний спосіб популяризувати рідне місто

П'ятниця, 28 лютого 2020 18:12

Кращі школярі – кіноаматори Кропивницького отримали свої перші Оскари. Сьогодні, 28 лютого, міський голова Андрій Райкович назвав імена переможців міського конкурсу на кращий відеофільм «Моє рідне місто» і вручив заслужені  нагороди юним режисерам, сценаристам і операторам.

Конкурс оголосили на початку лютого і його гаслом стали слова: «Місто шанує минуле і з надією дивиться в майбутнє». Ініціаторами творчих змагань виступили управління освіти та відділ по роботі зі ЗМІ міської ради. Головна мета конкурсу – залучити талановиту та здібну молодь до створення мистецьких проектів, здатних поєднати кращі історичні надбання минулого з новими креативними ідеями та поглядами в майбутнє Кропивницького.

Цьогоріч молодь міста подала на розгляд журі 12 фільмів. І вже сьогодні урочисто оголосили переможців. Всіх учасників конкурсу привітав міський голова Андрій Райкович.

- Я мав трохи часу і в соцмережах переглянув  кілька відеофільмів про наше місто, які ви зняли для участі в конкурсі. Чесно скажу, що мені сподобались всі. Вони різні за рівнем техніки, але головне - вони щирі, - наголосив міський голова. - Взагалі, я вітаю саму ідею показати рідне місто очима і відчуттями його юних жителів. Ми зараз значно активніше почали організовувати різноманітні форуми, фестивалі, які популяризують Кропивницький не лише як місто України, а як її промисловий, культурний, історичний центр. Ми прагнемо, щоб сюди їхали туристи, молодь, бізнес. Щоб наше місто мало розвиток, було популярним, гостинним, а головне перспективним для вас, для молодого покоління.

Спеціальний диплом за найкраще відтворення духовно - історичних традицій міста отримала команда НВК «Кіровоградський колегіум». Два заклади – НВК № 26 та міський ЦДЮТ розділили між собою почесне третє місце. Друге - посіла команда НВК №34. А перше місце і гран-прі конкурсу вибороли вихованці «Наукового ліцею». Молодим кіноаматорам Андрій Райкович підготував спеціальні подарунки - персональні мікрофони та флешки, і обов’язково - дипломи. А переможці отримали ще й «Шкільного Оскара».

Слово сьогодні тримали і автори фільмів. Один із наймолодших учасників конкурсу – вихованець міського центру дитячої та юнацької творчості Акім Гугленко зізнався, до зйомок фільму і не помічав всю красу рідного міста.

- Наш Кропивницький надзвичайно красивий і затишний, я дуже багато дізнався про нього під час звичайної прогулянки, - зізнався юний кіноаматор. – Які тут гарні будинки, які затишні вулиці і сквери! Я поки знімав фільм відчув себе справжнім кінорежисером. Дуже люблю своє місто і зніму ще багато фільмів про нього.

Анна Гнатенко із Кропивницького колегіуму теж пообіцяла брати участь в конкурсі і в майбутньому.

- Я багато подорожую Україною. Люблю кожен її куточок, - розповіла дівчина. – А в наше місто я просто закохана. Воно прекрасне, найкраще на землі. Я надзвичайно рада, що в місті є такі конкурси, які можуть популяризувати наше місто!

Усі новини

Наші #МістаГероїв
Середа, 22 березня 2023 16:19