Андрій Райкович: освіта – завжди в пріоритеті у міської влади Кропивницького!

Четвер, 2 грудня 2021 16:44

Освітня галузь – завжди лишається в пріоритеті міської влади Кропивницького. На цьому сьогодні, 02 грудня, під час звіту перед громадою міста за результатами діяльності у 2021 році наголосив міський голова Андрій Райкович.

І це не просто слова, адже у році, що минає, як і у попередні п’ять, освітній простір, домінував як за видатками, так і за увагою. Варто відзначити реалізоване:

  • Відкрито перший в місті Міжшкільний ресурсний центр, у якому 4 майстерні, наповнені найсучаснішим обладнанням для набуття професійних навичок швейного виробництва, моделювання одягу, кухарських, будівельних дисциплін, робототехніки;
  • Вперше для 10 закладів освіти встановлено автоматично-пожежну сигналізацію на суму в 3,7 млн грн.;
  • Створено мобільний додаток «Освітній навігатор» - реєстрація дітей у садочки, школи, профільні класи та гуртки, повна інформація про харчування в садочках і школах Кропивницького;
  • У закладах освіти Кропивницького запроваджено електронні журнали;
  • Впроваджено програмний продукт ESCO «Osvita smart teplo» - оперативне реагування та управління індивідуальними тепловими пунктами;
  • У ДНЗ № 71 "Катеринка" встановлено електрокотли.

- Якщо ми хочемо жити за європейськими стандартами, наші діти повинні вчитися в рідних школах, університетах, здобувати професію і мати можливість реалізувати себе на батьківщині, а не на чужині, - переконаний Андрій Райкович. - Для цього в освіту необхідно вкладати солідні кошти. У садочках, у школах потрібно створювати відповідні умови. Ми нарощуємо цифровізацію освіти, тут вже чимало зроблено і ми не зійдемо з курсу організації якісної початкової профільної освіти. Ми не зупинимо проєкти, які покращують загальну якість навчання і виховання. А це і санація приміщень, енергоощадні технології, сучасні профільні кабінети.

Програма міського голови – щороку ремонтувати по 5 шкільних спортивних залів, практично втілена в життя. Майже 3,6 млн грн вкладено в капітальний ремонт у 12 закладах освіти. Ще 5 млн грн – це витрати на матеріально-технічну базу: технологічне обладнання, комп’ютерна техніка, спортивне обладнання, меблі.

Також цього року найстараннішим та найрозумнішим виплачено 6 іменних стипендій міського голови для обдарованої молоді на суму в 56,1 тис. грн.

В активній фазі нині – ремонт шкільних харчоблоків

- Алгоритм відновлення спортзалів ми застосували і на шкільні харчоблоки. Якісне харчування за новими стандартами неможливе у старих їдальнях і на старому обладнанні. Так, це значно затратніші проєкти. Наприклад, чудовий сучасний комплекс у 25-й школі, обійшовся у 6 млн гривень. Але там діти точно їстимуть із задоволенням, - запевнив очільник міста. Подібні комплекси у нинішньому році ми завершили і у четвертій школі, у Гірничій гімназії, у дитсадочку №2.

Виконання цього проєкту чекають в ліцеї науковому, найбільшому учбовому закладі міста. В школах 35 та 23.

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17