Андрій Райкович: обласне відділення АМУ підтримуватиме громади у питанні створення ОТГ

Середа, 12 лютого 2020 14:33

Сьогодні, 12 лютого, у міській раді Кропивницького відбулися загальні збори членів Асоціації міст України в Кіровоградської області. Участь у роботі зборів під орудою голови регіонального відділення АМУ, міського голови Кропивницького Андрія Райковича взяли міські, селищні, сільські голови громад Кіровоградщини - члени АМУ.

Головним питанням порядку денного стало обговорення і внесення пропозицій членів Асоціації міст України до Перспективного плану формування територій Кіровоградської області.

Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є однією з найважливіших, необхідних для формування ефективного місцевого самоврядування. Реформа була розпочата в 2014 році, і на сьогоднішній день в Україні вже функціонують 939 об'єднаних територіальних громад, зокрема, на території Кіровоградської області - 27 ОТГ. До сьогодні реформа мала виключно добровільний характер, але вже наступні місцеві вибори повинні пройти на новій адміністративно-територіальній основі.

Зміни до Перспективного плану, запропоновані Кіровоградською ОДА, не завжди відповідають баченням громад щодо майбутнього об‘єднання. Тож представники територій висловили свої бачення щодо створення ОТГ в області.

- Я зрозумів, що найбільш проблемними є пропозиції щодо формування територіальних громад в Олександрійському, Світловодському, Бобринецькому, Новоархангельському, Гайворонському, Голованівському та Новоукраїнському районах. Ми підтримаємо точку зору кожної з громад, - запевнив Андрій Райкович. – І ми відстоюватимемо ці зауваження на усіх рівнях влади.

Цього тижня Мінрегіон повинен направити остаточні зміни до Перспективного плану, напрацьовані Кіровоградською ОДА, на погодження до Асоціації міст України.

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38