Андрій Райкович: Наразі для нас вкрай важливо скрізь включити опалення в повному обсязі

Понеділок, 18 жовтня 2021 12:00

Щопонеділкову апаратну нараду, 18 жовтня, міський голова Андрій Райкович розпочав із надзвичайно важливої,  найгострішої теми, що стосується затяжного початку опалювального сезону. І така ситуація склалася  не лише у Кропивницькому, а й по всій країні.

- Все, що вимагалось “Нафтогаз Трейдингом” після отримання від них додаткових угод, ми виконали. “Теплоенергетик” через кілька годин відправив увесь належний пакет документів, власне, як і всі  отримувачі цієї послуги, тобто освіта, медицина, культура, ті галузі, де на базі комунальних підприємств збудовані автономні котельні, - наголосив очільник міста.

-  Минулого тижня я мав нелегкі діалоги з “Кіровоградгазом” і бригади газовиків виїхали разом із “Теплоенергетиком” розпломбовувати котельні пологового будинку, дитячої обласної лікарні, наступного дня- лікарню швидкої допомоги і центральну міську лікарню. Сьогодні ми продовжуємо цю роботу. - зазначив  він далі.

 Андрій Райкович звернувся і до кропивничан:

- Хочу, щоб містяни, громадськість зрозуміли, що Кропивницький має надзвичайно складну ситуацію з теплоенергетикою, але ми увійшли в першу десятку міст в країні, яким “Нафтогаз” дав “зелене світло” на отримання газу для тепла. Цьому передувала непроста робота, це системний  і відкритий діалог з центральною владою. Запуск тепла, повторюю, процес серйозний. Це - не просто зняти пломбу і відкрити подачу газу.

Згадав міський голова про виділену з міського бюджету фінансову підтримку для КП «Теплоенергетик», у розмірі 10 млн. грн. Це рішення, що стало можливим завдяки перевиконанню бюджету,  підтримав депутатський корпус на минулій сесії. Андрій Райкович вимагає чіткого плану-графіку з освоєння цих коштів: “При початку використання газу у нас є зобов'язання перед “Нафтогазом” щодо розрахунків. Свої зобов'язання міська влада виконує. А далі — це вже робота абонентської служби із населенням. Ніхто задарма постачання газу не здійснюватиме. Але і ми не можемо спрямовувати усі бюджетні надходження тільки на розрахунки за генерацію тепла”.

Запуск тепла — процес надзвичайно серйозний, це не лише  узгодження лімітів, проплат, це і технічна готовність — на що також звернув увагу міський голова. В посиленому режимі повинні працювати інженерні служби тепловиків — контролювати тиск газу в мережах, мінімізувати і попередити гідроудари, щоб система спрацювала стабільно і без потрясінь. Звернувся також Андрій Райкович і до керівників ЖЕО, черга на включення дійде і до житлових будинків, тому всі відповідальні служби повинні відстежити кожен будинок, перевірити, чи немає поривів і там.

- Першою запустимо Південно-західну котельню, бо вона дає тепло обласній лікарні, третині міста, а це і садочки, і школи . Потім -ТЕЦ, - зазначив Андрій Райкович, - Прошу зрозуміти - головне, що процес розпочато. Щодня додаватимуться нові об'єкти, і житлові будинки також. Ми маємо певний період температурного режиму, який дозволяє  нам поступово увійти в опалювальний сезон. Треба трохи терпіння. Ми не сидимо склавши руки, а використовуємо усі можливі шляхи перемовин із “Нафтогазом”. І таких як ми у них сотні.

Андрій Райкович зауважив, що хоч і розпочалися канікули, і хоч школи з опаленням іще можуть зачекати, але це не означає, що учні мають повернутися в холодні класи — навчальні заклади повинні бути підготовлені до роботи після осінніх канікул — це зона особистої відповідальності директорів.

У цьому контексті згадав очільник міста і про дитячі садочки, де дозволили користуватися електрообігрівачами, але всі вони мають бути сертифіковані, і використовувати їх можна із максимальним дотриманням правил безпеки.

Андрій Райкович доручив профільному заступнику разом із керівництвом КП «Теплоенергетик» готувати проєкт реконструкції котелень на наступний рік, щоб можна було передбачити відповідні кошти у бюджеті на 2022 рік.

- Для нас зараз немає нічого важливішого, ніж скрізь включити опалення в повному обсязі. Тому всі відповідні служби, всі керівники виконавчих органів, всі комунальні підрозділи працюють без вихідних, поки не увійдемо в опалювальний сезон. Повторюю, опалювальний сезон складний. Процес підключення важкий. Причина — зношеність усіх систем. Але у нас немає часу на коментарі, крики і взаємні звинувачення — тільки колективна відповідальність та спільна робота, - наголошує міський голова.

Усі новини