Андрій Райкович: історія школи - це історія цілих родин у Кропивницькому

П'ятниця, 21 лютого 2020 19:47

Сьогодні. 21 лютого, Кущівській гімназії виповнилось 80 років. Вперше, тоді ще десятирічна школа, запросила на навчання учнів 01 вересня 1939 року. У 1941 році стіни школи покинули перші випускники.

У роки Другої світової війни заклад пережив важкі часи: на території школи нацисти створили перевалочний пункт для молоді. У цей час будівля зазнала значної руйнації, а вже після війни, із 1947 по 1949 роки було виконано її реконструкцію.

І восени 1949 року середня школа №30 знову запросила своїх учнів за парти. Торік її перейменовано в комунальний заклад «Кущівська гімназія Міської ради міста Кропивницького».

Сьогодні колектив гімназії з нагоди свята підготував цікаві фотопрезентації. За словами начальниці управління освіти Лариси Костенко, школа тримає міцний зв’язок з військовими частинами міста. А гордістю гімназії є вчителі та учні, що здобувають перемоги найвищого рівня у Всеукраїнських олімпіадах. Кращими з кращих у цій школі є викладачі трудового навчання.

 - Вони мають величезний досвід у підготовці учнів до участі в олімпіадах, дбайливо виховують своїх послідовників у цій царині, - розповіла Лариса Костенко. Важливо також відзначити, що протягом кількох десятиліть театральний гурток закладу об’єднує талановитих і здібних до акторської майстерності учнів та має заслужено високу репутацію на міському рівні.

Привітати ювілярів зі святом завітав і міський голова Кропивницького Андрій Райкович. Він зауважив, що ювілей сьогодні святкує не лише колектив школи, а й увесь мікрорайон - Кущівка.

- Кущівська гімназія - звучить дуже поважно. І заклад ваш теж по - праву був і є освітнім, культурним, громадським центром всього мікрорайону, - переконаний міський голова. - Історія школи - це історія ваших родин: батьків, дітей, онуків і правнуків. Я коли вперше тут побував, звернув увагу на саме приміщення, навколишній сад, майданчик: тут завжди панувала затишна родинна  атмосфера. Тут хороша аура, бо живуть добрі, душевні люди.

Впродовж останніх років школа крок за кроком змінюється і оновлюється. За програмою міського голови та активної підтримки місцевого депутата міської ради Сергія Кріпака тут відремонтували спортивний зал,  з’явилася цікава ігрова кімната, отримав сучасне обладнання клас  початкового навчання Нової української школи, замінено вікна на енергозберігаючі. Зараз міська влада продовжує тут роботу з облаштування дитсадкових груп.

- Власне, ми й територію мікрорайону активно змінюємо: ремонтуємо дороги, відновлюємо освітлення. Тут вирує життя. І це найголовніше, - наголосив Андрій Райкович. - Від імені громади міста я щиро вітаю всіх вас, освітян-ветеранів, нинішній педколектив, усіх батьків, учнів та всю Кущівку - з ювілеєм школи! Нових вам звершень, допитливих та старанних учнів і продовження славної історії вашої школи.

Не забули сьогодні і про ветеранів школи. Андрій Райкович оголосив Подяки міської ради та виконавчого комітету колишнім педагогам закладу, які віддали роботі з учнями не один десяток років. Вони ж у свою чергу звернулись з гарним, мудрим словом до молоді. А яке ж шкільне свято без дитячих талантів. Учні гімназії радо дарували усім гостям ювілейного вечора  ретельно підготовані концертні номери.

Усі новини