Андрій Райкович: Будівництво - це додаткові робочі місця

П'ятниця, 18 вересня 2020 11:02

Те, що в останні роки Кропивницький став містом новобудов – не гасло, а доконаний факт. Перші з радянських часів нові комунальні квартири для черговиків та медиків. Дороги та розв’язки, яких чекали десятиріччями. Масштабні реконструкції у різних сферах.

Пріоритетом стали містоутворюючі, системні речі, наголошує міський голова Андрій Райкович. Цей вектор залишається – у стратегічних планах на наступні п’ять років.

 

Перезапуск

Реанімація будівельної галузі Кропивницького – це, найперше, залучення сучасних технологій та робота в місті. На великих проєктах задіяно не менше тисячі працівників, наголошує Райкович.

- Сьогодні люди працюють на Полтавській, у Центральній міській лікарні, в лікарні швидкої допомоги, в музичній школі... В цілому інвестиційні проєкти, які реалізовувались у місті з 2016 року, дали додатково тисячі робочих місць у малому, середньому, великому бізнесі.

 

Інфраструктура

За п’ять років капітально відремонтовано, по суті – збудовано нові дороги на 38 напрямках. Відновлено міст на Об’їзному («полтавський міст»), дамбу на Михайлівській, греблю на Сугоклеї, міст на Великій Балці.

- Клинцівський міст ми зараз готуємо до ремонту. Вже є підрядник, є гроші з дорожнього фонду. У подальших планах - мости на Великій Перспективній, Київській, Михайлівській. Та найголовніше - міст з Бобринецького шосе до нової міської лікарні на Салганних пісках, так званої «рудівської».

На наступні роки також заплановані ремонти десятків вулиць, як у центрі та «спальниках», так і у віддалених районах. Першочергові напрямки - Промисловий проспект, Руслана Слободенюка, маршрут до олієжиркомбінату через Балашівську промзону - щоб запустити нові пасажирські маршрути та розвантажити центральну частину від автопоїздів.

Що ж до «великого будівництва», задекларованого державою, то принаймні в Кропивницькому його немає, констатує Райкович.

- У цьому році нема коштів соцеконому, ДФРР. Ремонти доріг на Маланюка та Корольова – за кошти дорожнього фонду. В нас реверсною дотацією забрали в державний бюджет 100 мільйонів, а на дороги дали 43 мільйони. Але ми збудували ЦНАП, діагностичний центр, будуємо легеневу терапію...

 

Житлово-комунальне

У будинку на Жадова, збудованому міським коштом, отримали житло люди, які по тридцять років стояли в квартирній черзі, та медики. Ще один має з’явитися по сусідству, там також планують квартири лікарям. Це спосіб залучити та втримати фахівців, яких хронічно не вистачає.

- Ми самодостатня громада, можемо з бюджету вишукати мільйон євро, щоб збудувати іще одну багатоповерхівку. Ми її «переприв’язуємо» до будівельної площадки поряд, яка вже відведена. Думаю, депутати підтримають, і в 2021 році почнемо будувати.

Комунікації, підведені до вже існуючого житла, також зазнали оновлення – збудовані зовнішні водопроводи на Старій Балашівці та Лелеківці, замінено каналізацію та водопровід в зоні реконструкції «Арки» та Полтавської, нові труби вклали на Чикаленка, яку планують ремонтувати згодом. Запустили нові сучасні котельні в Новому та на Комарова. Перевести на такі всі комунальні заклади міста та житловий фонд, зупинити неефективні ТЕЦ – суть стратегії тепломодернізації. Відповідні плани та схеми вже розписані, каже міський голова. 

 

«Косметика»

Секційно, блоками реконструюватимуть набережну Інгулу. Перший – між мостами на Великій Перспективній та Михайлівській.

- Кожна черга – в межах 25-30 мільйонів гривень, як мінімум. У 2021 році почнемо реалізовувати перші етапи: маємо зробити нормальні турнікети, тротуари, відремонтувати пам’ятник «афганцям» та зону навколо нього, привести до ладу сквер…

На шляху оновлення інших іміджевих об’єктів, зокрема площі Героїв Майдану, теж чимало перепон, і не лише фінансових.

- Є ескізи, конкурси проведені, а остаточних переможців немає. Різні думки у громадських активістів. Різні пропозиції. Все одно знайдемо компроміс, фахове рішення і красивий результат для всього міста, - переконаний Райкович.

 

З надією

І про гарні новини. Цьогоріч до школи в Кропивницькому пішло на 411 учнів більше, ніж у минулому, зазначає міський голова.

- Це вимагає від нас готувати будівництво нової початкової школи на 500 учнів. Вже зібрали базові завдання для проєктантів, заявилися в державну програму. Будувати дороги, лікарні, школи — значить давати місту майбутнє.

Усі новини