17 вересня – День усиновлення: відкрийте свої серця для дітей, які потребують допомоги, розуміння і підтримки

П'ятниця, 15 вересня 2023 19:10

На обліку управління з питань захисту прав дітей Кропивницької міської ради перебуває 382 дитини з числа сиріт або позбавлених батьківського піклування. Із них 38 -потребують влаштування до сімейних форм виховання. Про це повідомила начальниця управління Тетяна Тимоховська.

За її словами, немає проблем з влаштуванням маленьких дітей, віком до трьох років, оскільки діточок саме такого віку бажає усиновити переважна кількість наших кандидатів в усиновлювачі. Але ж є діти й старшого віку, або родинні групи дітей, які заслуговують на те, щоб знайти свою сім'ю, відчути любов, затишок, родинне тепло.

- Кожна дитина мріє мати свою люблячу сім’ю – тата, маму, сестричку чи братика, свої іграшки, фотографії, свою кімнату. Ці діти мають право на особливий захист і допомогу з боку держави, яка займається подальшим їх влаштуванням, в першу чергу – в сім’ї громадян, - відзначила Тетяна Тимоховська. - Якщо ви бажаєте поповнити свою сім'ю і подарувати свою любов та турботу дітям, які так цього потребують, звертайтесь до управління з питань захисту прав дітей.

Усиновлення є пріоритетною формою влаштування дитини. В такому випадку дитина користується усіма правами, які існують між біологічними батьками і дітьми.

Прийомна сім'я — це сім'я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 5 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування.

Дитячий будинок сімейного типу - це сім'я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, що бере на виховання та спільне проживання від 5 до 10 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Батькам-вихователям дитячого будинку сімейного типу виплачується грошове забезпечення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Якщо ви вирішили взяти дитину в родину, вам потрібно подати до управління з питань захисту прав дітей такі документи: заяву, копію паспорта чи іншого документа, що посвідчує особу, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, копію свідоцтва про шлюб, довідку про відсутність судимості, копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, та висновок про стан здоров“я.

За детальнішою інформацією необхідно звернутися до управління з питань захисту прав дітей.

Усі новини