Оксана Макарук: під знаком активного протистояння COVID-19 пройшов для медицини Кропивницького 2021 рік

Вівторок, 8 лютого 2022 12:59

У Кропивницькій міській раді триває звітна кампанія за результатами виконання бюджетних програм у 2021 році. Сьогодні, 08 лютого, тримала звіт перед громадою начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук.

Минулий, 2021 рік, був нелегким для галузі охорони здоров’я. Коронавірус, що змінив життя всього світу у 2019-му, продовжив потужно розповсюджуватися та активно мутувати. Тому міська влада робила все можливе, щоб створювати необхідні умови для ефективного лікування хворих на COVID 19. Насамперед, за ініціативи Кропивницького міського голови Андрія Райковича за рахунок коштів бюджету міста було здійснено реконструкцію терапевтичного відділення з ліжками інтенсивної терапії.  Його оснащено надсучасним обладнанням експертного класу, забезпечено системою централізованого киснепостачання, клімат-контроль та відеоспостереження. Тут рятують життя хворих на небезпечну хворобу.

- У 2021-му на ковідній базі проліковано понад дві тисячі хворих на COVID‑19, - відзначила Оксана Макарук. - Медичні та інші працівники Центральної міської лікарні отримали у 2021 році доплату у розмірі до 300 % на загальну суму 21,3 млн грн. За рахунок коштів міського бюджету 464 медичних працівника лікарні застраховано на випадок захворювання гострою респіраторною хворобою COVID-19 на суму 310,9 тис. грн.

Надзвичайну увагу торік приділили і вакцинації населення від коронавірусу.  Протягом липня-вересня поточного року мобільні пункти вакцинації були розгорнуті в муніципальних автобусах, які курсували у віддалені мікрорайони міста.

- Станом на 01 січня, 2022 року у Кропивницькому зроблено 196 693 щеплень, з них: вакциновано першою дозою - 104 534 осіб (а це майже 52 % населення), другу дозу отримали 92 044 містян (це 45,7 %), - а бустерну дозу -  115 осіб, – повідомила Оксана Макарук.

Крім того, у 2021 році продовжувалася активна робота щодо зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я та приведення її до сучасних стандартів. Зокрема, за рахунок коштів міського бюджету:

  • відремонтовано неонатальне відділення міського пологового будинку (вул. Олени Журливої, 1) - 4,0 млн грн;
  • придбано гістероскоп для міського пологового будинку з функціями перинатального центру II рівня - 0,3 млн грн.
  • здійснено капітальний ремонт центрального входу до будівлі поліклінічного відділення № 3 поліклінічного об’єднання з облаштуванням пандусу (вул. Металургів, 25-а) - 0,2 млн грн;
  • проведено капітальний ремонт покрівель рентгенкабінету та харчоблоку стаціонару № 2 центральної міської лікарні (вул. Салганні піски, 14) - 0,8 млн грн;
  • придбано рентгенапарат для центральної міської лікарні (вул. Салганні піски, 14) - 8,0 млн грн;
  • проведено капітальний ремонт рентгенкабінету хірургічного відділення міської лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Короленка, 56) - 1,9 млн грн.

За рахунок субвенції з державного бюджету придбано: кисневий генератор для центральної міської лікарні - 5,4 млн грн; імунохемілюмінісцентний аналізатор для міського пологового будинку - 0,6 млн грн.

З кошти НСЗУ придбано обладнання на загальну суму 19,3 млн грн, зокрема:

  • рентгенапарат (поліклінічне об’єднання) – 2,3 млн грн
  • 2 УЗД-апарати (дитяча поліклініка, поліклінічне об'єднання) – 2,4 млн грн
  • відеоендоскопічна система для бронхоскопії (лікарня швидкої медичної допомоги) – 2,4 млн грн.

Усі новини

24 вересня – День машинобудівника!
П'ятниця, 22 вересня 2023 16:05