«Я лишуся для вас піснею…»

Вівторок, 26 березня 2019 10:23

Перший день народження без заслуженого працівника культури України, журналіста і літератора, автора двох книг, одна з яких висувалася на премію імені Євгена Маланюка, гумориста, мисливця й рибалки Миколи Левандовського перетворився в літмузеї І.К. Карпенка-Карого на день його пам’яті «Я лишусь для вас піснею…».

Чимало друзів прийшли й принесли в дар музею цікаві майбутні експонати про життя і творчість Миколи Левандовського: фото, листівки, вітання, на які він не скупився добрим людям. Виступали ті, хто добре знав його, працював і писав, полював і рибалив, з теплими, часто поетичними спогадами. Це колеги на ниві культури: Віра Махоріна, Світлана і Петро Чорноморченки, керівник ТО «Парус», членом якого Микола Левандовський став у останні роки життя, - Олена Надутенко, видавець і меценат першої книги Миколи Євгеновича «Життя - польоту відчуття» Віктор Лисенко, поети й мисливці: Наталія Бідненко, Микола Голованов, Анатолій Чечель, Олексій Стеценко, Михайло Теніченко і Тетяна Маркова. Поет і почесний член Українського товариства мисливців та рибалок Олександр Антоненко (він же співведучий заходу) видав у Новоукраїнці до цієї дати рибальсько-мисливський часопис, де є твори, присвячені Миколі Левандовському.

Урочисто і хвилююче прозвучав голос диктора у запису та уривок з радіоінтерв’ю, який закінчився хвилиною мовчання.

Ведуча заходу науковець музею Антоніна Корінь прочитала зі своїх книг вірші-присвяти чудовій людині, а також уривки з віршованого епістолярію: Микола Левандовський любив листуватися жартівливими опусами. Звучали пісні на його вірші у виконанні Андрія Шульги. Композитор Анатолій Чечель подарував учасникам заходу записи пісень дуету «Тембр» (Валентина Виноградська і Неля Черняєва), який дуже любив Микола Євгенович. Відому пісню «Есть только миг» подарував присутнім очільник болгарської общини Сергій Осадчий, долучивши свої спогади про світлу людину.

На пам’ять про Левандовського-гумориста на веселій сторінці «Первой городской газеты» «Кропивницько-міжнародний шарварок» відкриється куточок веселих творів з фондів літмузею, який започаткує вірш пана Миколи «Советы, так сказать, поэтам…»

Усі новини