Трудові відносини: в Україні вступають в дію нові правила подання повідомлення про прийняття на роботу

Понеділок, 21 лютого 2022 14:36

Департамент з питань економічного розвитку Кропивницької міської ради повідомляє, що Кабінет Міністрів України оновив форму Повідомлення про прийняття на роботу працівників і порядок його заповнення та подання.

- Нові правила запрацювали з 05 січня 2022 рок, - відзначив начальник відділу праці Микола Рибак.

Відповідні зміни, запроваджені постановою Кабміну від 28.12.2021 №1392 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. №413 і від 17 квітня 2019 р. №328», були направлені на врегулювання порядку укладення гіг-контракту з гіг-спеціалістами, про який потрібно теж повідомляти податкову службу, як і щодо звичайних працівників. Цього вимагає  ч. 1 ст. 23 Закону України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-IX.

Гіг-контракт — це цивільно-правовий договір про виконання робіт та/або надання послуг, укладений між гіг-спеціалістом та резидентом Дія Сіті, за яким гіг-спеціаліст зобов'язується виконувати роботи та/або надавати послуги відповідно до завдань резидента Дія Сіті як замовника, а резидент Дія Сіті зобов'язується оплачувати виконані роботи та/або надані послуги і забезпечувати гіг-спеціалісту належні умови для виконання робіт та/або надання послуг, а також соціальні гарантії. Тобто це стосується ІТ-компаній, які обрали правовий режим Дія Сіті і для яких, відповідно, діють пільгові податкові та правові умови діяльності.

Основні правила подання Повідомлення не змінилися: адресат - колишній - територіальні органи ДПС за місцем обліку суб’єкта як платника ЄСВ; термін подання - до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Проте є зміни щодо способу подання такого Повідомлення. Тепер у пріоритеті подання Повідомлення засобами електронного зв’язку з використанням електронного підпису. А якщо такої технічної можливості немає, його можна подати на папері разом із копією в електронній формі.

У формі Повідомлення з’явилася нова графа 7, яка має назву «Унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)». Вона заповнюється в разі наявності у працівника біометричних документів (ID-паспорта та паспорта українця для виїзду за кордон). Якщо особа має тільки звичайний паспорт громадянина України у формі книжки, то УНЗР у графі 7 не зазначають.

Оновлено графу 8, яка має назву «Прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) застрахованої особи». Адже по батькові може не бути, зокрема це стосується іноземців.

Також не потрібно зазначати кількість заповнених рядків на аркуші (який раніше був рядком 11).

Усі новини