Художні студії музею Осмьоркіна відбулися у Кропивницькому

Понеділок, 21 лютого 2022 16:48

У Кропивницькому в художньо-меморіальному музеї Олександра Осмьоркіна відбулися традиційні «Художні студії». Цей мистецький проєкт започаткований у 2012 році з нагоди відзначення 120-річчя з дня народження видатного художника і педагога Олександра Осмьоркіна. Його організаторами стали музей і відділ образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв міста Кропивницького.

Ініціаторка проведення нинішнього заходу – кропивницька художниця, завідувачка відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв Ольга Краснопольська,  запропонувала влаштувати «Художні студії» за участі як професійних художників, так і початківців-аматорів, які б навчалися майстерності під час взаємного творчого спілкування.

- У якості натурниці в музейному інтер’єрі позувала журналістка Лілія Кочерга. На пропозицію «писати портрет з натури» з цікавістю відгукнулися Заслужений художник України Андрій Надєждін, члени Національної Спілки художників України Валерій Давидов та Анатолій Кімнатний, а також архітекторка за фахом і художниця за покликом душі член Національних Спілок архітекторів і художників України Ірина Кухаренко. Спробувати себе в якості творців виявили бажання і художники-аматори – лікарка Марина Пономарьова та стилістка Тетяна Кондратьєва. А фіксував це неймовірно захоплююче дійство, справжню художню майстерню, кропивницький фотограф член Національної Спілки журналістів України Олександр Шулешко, - розповіла директорка художньо-меморіального музею О.О.Осмьоркіна Віта Чернова.

Ось так, в рік відзначення 130-ліття з дня народження професора живопису Олександра Осмьоркіна, для якого висловлювання всесвітньо відомого французького художника Огюста Ренуара: «Мистецтву навчаються в музеї» було своєрідним творчим кредо, і який неодноразово сам відточував власну художню майстерність в музеях, «Художні студії» в меморіальному музеї митця отримали нове дихання і почали реалізовуватися в новому професійному форматі.

Усі новини