В аптеках Кропивницького очікують на поставки сезонної вакцини від грипу

Середа, 28 жовтня 2020 15:00

Станом на сьогодні, 28 жовтня, у Кропивницькому ще немає у широкій доступності вакцин від грипу. Як повідомили в повідомили в управлінні охорони здоров'я міської ради  з посиланням на інформацію керівників місцевих аптечних закладів,  аптеки поки отримують вакцини в дуже малій кількості.

Наприкінці минулого тижня в аптечній мережі з'явилися незначні об'єми вакцини від грипу "Ваксігрип" (Франція) та "ДжісіФлю" (Корея), однак станом на сьогодні в  ці препарати вже відсутні. В аптечних мережах інформують, що оптові постачальники вакцин від грипу надають їх для роздрібної торгівлі дуже малими партіями і нерегулярно, тож достатньої кількості препаратів для масової вакцинації громадян у Кропивницькому ще немає.

- Централізовано вакцини від грипу заклади охорони здоров’я не отримують. Вони є тільки в роздрібній торгівлі, тож бажаючим вакцинуватися доводиться слідкувати за надходженнями самостійно. За інформацією керівників аптечних закладів, аптеки очікують нових поставок вакцин, тому не варто хвилюватися, - прокоментувала ситуацію начальник управління охорони здоров'я Оксана Макарук.

Усі хто має бажання придбати вакцину від грипу можуть звернутися до аптек для формування заявок та постановки у чергу. Така послуга є в аптеках "Ліки Кіровоградщини", "Ліки Плюс" та "Кіровоградфармація".

Додамо також, що рецепт на придбання вакцини виписує сімейний лікар, з яким пацієнт має підписану декларацію. Він же визначає стан здоров'я людини і вирішує, чи можлива вакцинація в цей момент, чи не має вона протипоказань до щеплення. Надалі пацієнт самостійно купує вакцину в аптеці і транспортує до медичного закладу з допомогою спеціальної сумки-холодильника.

Як повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, найближчим часом МОЗ поставить у заклади охорони здоров’я 40 тисяч доз вакцини проти грипу для щеплення медпрацівників, які працюють з хворими на коронавірусну інфекцію. За словами заступника Міністра охорони здоров’я, до епідсезону 2020–2021 років в Україну поставлено 500 тисяч доз вакцини «Ваксігрип Тетра» (виробник — «Санофі Пастер», Франція, чотирьохвалентна); 45 тисяч доз вакцини «Інфлувак («Абботт Біолоджікалз Б.В.», Нідерланди, трьохвалентна); 120 тисяч доз вакцини «Джісі Флю» («Грін Кросс Корпорейшн», Південна Корея, трьохвалентна).

Протиепідемічні заходи для безпечного проведення імунізації в умовах пандемії коронавірусної хвороби COVID-19 визначені постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.04.2020 №13

Усі новини