Топонімічна комісія підтримала ініціативу громадськості Кропивницького перейменувати вулицю на честь Володимира Панченка

Середа, 26 лютого 2020 18:20

Сьогодні, 26 лютого, у міській раді Кропивницького відбулося чергове засідання топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Андрія Табалова.

Топонімічна комісія підтримала звернення ініціативної групи мешканців міста і обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка  щодо перейменування вулиці Декабристів на вулицю Володимира Панченка.

Володимир Панченко – Почесний громадянин міста Кропивницького, депутат Верховної Ради України І-го скликання, яка ухвалила  Акт проголошення незалежності України,  відомий в Україні письменник та вчений, доктор філологічних наук, професор. Протягом багатьох років він досліджував та популяризував творчість письменників, театральних та громадських діячів, життєвий шлях яких тісно пов’язаний з історією нашого краю та міста. Серед постатей, що перебували у колі його досліджень були відомі земляки: Володимир Винниченко, Євген Маланюк, Юрій Яновський.

- Вулицю, яка пропонується для перейменування обрано не випадково, - відзначив член топонімічної комісії, історик Юрій Митрофаненко. – Вулиця Декабристів пов’язана із життям Володимира Панченка, вона перетинається із вулицею Шевченка, на якій розташований ЦДПУ імені Винниченка, в якому тривалий час працював науковець. Саме на цій вулиці знаходиться бібліотека імені Євгена Маланюка, до перейменування якої Володимир Панченко був причетним. Тут він проводив багато просвітницьких заходів та презентував свої книги. На цій вулиці розташоване видавництво «Імекс – ЛТД», де видавалися книги автора.  Додатково, необхідно відзначити, що на мапі Кропивницького є дві топонімічні назви, пов’язані з декабристським рухом. Крім вулиці, у центральній частині міста є й провулок Декабристів. Отже, перейменування саме цієї вулиці на честь Володимира Панченка є найбільш обґрунтованим.

Більшістю голосів пропозиція громадськості була підтримана і питання перейменування буде виноситися на розгляд виконавчого комітету міської ради Кропивницького.

Цього дня комісія також погодила текстову частину меморіальної дошки радянським військовополоненим на будівлі військової служби правопорядку гарнізону за адресою: вул. Шевченка, буд. 3 та внесла зміни до проєкту рішення міської ради «Про затвердження переліку уточнених назв і написання українською мовою площ, проспектів, вулиць, провулків, проїздів, тупиків, бульварів м. Кропивницького».

Усі новини

Сарана — реальна небезпека
Середа, 17 липня 2024 16:17