Сто років Соборності України відзначили у Кропивницькому

Вівторок, 22 січня 2019 13:42

Рівно сто років тому, 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки між Українською Народною Республікою та Західноукраїнською Народною Республікою. Українці, які протягом століть жили у двох ворогуючих імперіях, нарешті об'єдналися в одній українській державності.

Міський голова Кропивницького Андрій Райкович і секретар міської ради Андрій Табалов взяли участь в урочистій ході та мітингу з нагоди знаменної дати. Представники громадськості обласного центру поклали букети квітів до пам’ятної дошки Герою України Віктору Чміленку, пам’ятного знака Героям Небесної Сотні, та до підніжжя монументу Тараса Шевченка. Далі колонна рушила до місця проведення мітингу – пам’ятника Володимиру Винниченку. На чолі колонни з історичними фотографіями в руках йшла молодь, за ними крокував військовий оркестр, який виконував урочисті пісні, а в середині колонни несли 18-и метровий прапор України.

Біля монументу Володимиру Винниченку відбувся мітинг. Під час урочистостей Андрій Райкович вручив грамоту міської ради Кропивницького голові міського товариства репресованих Надії Тихонович. А секретар міської ради Андрій Табалов отримав подяку від командира військової частини 0666 за активну підтримку української армії. Яскравим фіналом свята стало утворення кола навколо велетенського прапора України і спільне виконання Держaвного Гімну.

Усі новини