Представники міськради Кропивницького взяли участь у засіданні Науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо»

Середа, 16 травня 2018 12:35

   10 травня 2018 року, за участі представників Міської ради міста Кропивницького - начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергія Коваленка  та завідувача сектору екології та природоохоронної діяльності Управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Галини Негоди,  відбулось засідання Науково-технічної ради ДК «Ядерне паливо», на якому розглянуто звіт з науково-технічної роботи «Попередня наукова еколого-експертна оцінка можливості та доцільності проведення розчистки русла річки Біянка для упередження негативних наслідків підтоплення житлової забудови частини міста Кропивницький». Звіт розроблено  НДУ «Український науково-дослідний інститут екологічних проблем» (м. Харків) в рамках реалізації заходів Меморандуму про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо» та Кіровоградською міською радою.

    В результаті господарської діяльності та життєдіяльності населення природня поверхня заплави та русло р. Біянка зазнали значних техногенних перетворень, а саме: замулення і бокове стиснення русла, поперечні перехоплення шляхопроводами, фундаментами мостів і гідротехнічними спорудами ставків, приватна забудова в прибережних смугах і городництво в них.

    В результаті замулення природного дренажу русла річки відбулося підтоплення будинків.

   Розчищення та поглиблення русла р. Біянка дозволить суттєво знизити рівень ґрунтових вод на забудованій території м. Кропивницький, що є першочерговим та невідкладним заходом із захисту території від підтоплення та заболочення.

    З огляду на наявність гірничих виробок шахти «Інгульська» (родовище «Центральне»), які проходять під водозбірним басейном р. Біянка, доцільність поглиблення русла річки обґрунтовувалася з урахуванням імовірних процесів збільшення водоприпливів і прориву річкових вод в шахту, а також визначався вплив діяльності з видобутку руди на стан водного об’єкту.

    З цією метою виконані прогнозні розрахунки зміни водоприпливів в гірничі виробки шахти «Інгульська» в умовах проведення робіт з поглиблення русла р. Біянка, якими визначено, що підземні водоносні горизонти, які живлять річку, не будуть завдавати впливу на режим шахтних водоприпливів та водовідливу. Розрахунки показали, що гірничовидобувна діяльність шахти «Інгульська» не завдає впливу на гідрологічний режим р. Біянка і не впливає на умови підтоплення території в її долині.

   У подальшому мають бути розроблені захисні заходи щодо забезпечення як прийнятних умов експлуатації шахти, так і екологічно прийнятного гідрологічного режиму річок Біянка та Інгул.

   Сергій Коваленко висловив подяку керівництву ДК «Ядерне паливо»,  ДП «СхідГЗК» та шахти Інгульська за допомогу мешканцям міста Кропивницький, яка здійснюється в рамках Меморандуму, конструктивну позицію у вирішенні нагальних питань зі створення сприятливих умов їх проживання, закликав до співробітництва у комплексному вирішенні проблемних питань з розчищення річки Біянка, що були обговорені на засіданні науково-технічної ради.

   За результатами обговорення прийняті рішення щодо подальшої співпраці у розробці та реалізації проекту з розчищення русла річки Біянка для упередження негативних наслідків підтоплення житлової забудови частини міста Кропивницький, а також механізмів залучення коштів як ДП «СхідГЗК», так і коштів бюджетів всіх рівнів в рамках програм місцевого та державного значення.

    Меморандум про співпрацю та партнерство між ДП «СхідГЗК», ДК «Ядерне паливо» та Кіровоградською міською радою підписаний сторонами 20 червня 2017 року та спрямований на мінімізацію негативного впливу виробничих об’єктів ДП «СхідГЗК» на навколишнє середовище міста Кропивницький.

Усі новини