Літературний портрет Тамари Журби: доля і творчість

Вівторок, 29 січня 2019 12:23

«Літературний портрет» - під такою назвою літературно-меморіальний музей І. К. Карпенка-Карого розпочав свій новий проект до 35-річчя створення Кіровоградської обласної організації НСПУ.

У понеділок, 28 січня, відбулася перша зустріч, у рамках якої презентовано виставку до 80-річного ювілею української поетеси, члена Кіровоградської обласної організації НСПУ Тамари Журби.

Майбутня  поетеса народилася 16 січня 1939 році на Дніпропетровщині. Більше 30 років прожила в селі Іванівка  Долинського району Кіровоградської області. Працювала вихователем у дитячому садку, завідуючою бібліотекою.

Матеріали виставки «Тамара Журба: доля і творчість» розповідають про життєвий та літературний шлях ювілярки. Експозиція знайомить з добіркою світлин,  книг Т. Журби «Дотиком серця», «Лагідна земля», «Жіноча розмова», «Зимова флейта» (відзначеною у 2004 році обласною літературною премією імені Євгена Маланюка), «Звідкіля ти, журавлятко?».

У музейних вітринах – збірки «Боковеньки-2002», «Сузір’я», «Там, де Ятрань круто в’ється», «Зоря материнства», «Шевченкіана степова» та ін., до яких увійшли твори поетеси.

Творчий доробок Тамари  Журби не залишає байдужими як пересічних читачів, так і колег по перу. Про це свідчать публікації Антоніни  Корінь «Лагідна земля Тамари Журби», Віктора  Погрібного «Гінці до відкритого серця», спогади Григорія Гусейнова у книзі «Господні зерна», інтерв’ю з ювіляркою Василя Бондаря «Тамара Журба: «Перейти межу мовчання я змогла лиш завдяки нерозірваним зв’язкам з рідною землею».

У своїх виступах учасники заходу згадали Тамару Журбу, як талановиту поетесу, що нині мешкає в Аргентині, але всім серцем залишається з Україною. Голова Кіровоградської обласної організації НСНУ Василь Бондар зазначив, що Тамара Журба залишила помітний слід у літературному житті нашого краю. Поетеса Антоніна Корінь поділилася спогадами про зустрічі з Тамарою Журбою на Долинщині.

Вірші поетеси звучали у виконанні студентів музичного коледжу, які разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності мови Олексієм Дорошевим підготували літературну композицію з ліричних творів Тамари  Журби.

У музеї лунала музика: записи пісень «Не чекай»  на слова Тамари Журби у виконанні автора Олександра Лазарєва та «Чайка в Аргентині» на слова Валентини Кондратенко-Процун у виконанні автора Петра Лойтри. Твір Мирослава Скорика «Мелодія» виконала викладачка з класу скрипки музичної школи № 3 Аліна Довга.

Вшанувати ювілярку прийшли студенти Кіровоградського музичного коледжу, письменники, любителі поезії.

Усі новини