Кропивничани вшанували пам’ять загиблих Героїв російсько-української війни

П'ятниця, 30 серпня 2019 12:32

День пам'яті захисників України у Кропивницькому відзначили пам’ятною ходою і покладанням квітів на Алеї Слави Меморіального комплексу «Фортечні вали».

Кропивничани вшанували пам’ять воїнів, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Рівно п’ять років тому, у серпні 2014–го, колони українських військ були підступно розстріляні на марші російськими підрозділами в порушення домовленостей. У тих боях 7—31 серпня 2014 року полягло 368 українських бійців, а 18 вважаються зниклими безвісти. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України і Іловайськ, Савур-Могила стали місцями сили духу та гордості українських військовиків, які не склали зброю, не зрадили, не кинули поранених побратимів.

Символом скорботи за загиблими бійцями на Донбасі стали соняхи, тож учасники ходи несли на грудях жовті квіти  Іловайської трагедії.

У жалобних заходах взяли участь керівники міста й області, військовослужбовці, учасники ООС/АТО, члени сімей загиблих військових, родини полонених моряків, волонтери, духовенство, мешканці Кропивницького.

Скорботну ходу від площі Героїв Майдану до  меморіального комплексу «Фортечні вали» супроводжувала колона військової техніки. На Алеї Слави Героїв кропивничани виконали Державний Гімн України, поклали квіти до пам’ятних знаків воїнам, до Вічного вогню та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.  В боях за незалежність та соборність України загинули 201 мешканець Кіровоградщини, 248 родин втратили рідних та близьких, 128 дітей залишилися без батьків.

Єпископ Кропивницький і Голованівський Православної Церкви України Марк, відслужив панахиду за всіма загиблими під час російсько-української війни.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21