«Герої не вмирають»: у Кропивницькому поіменно згадали воїнів, які віддали життя за незалежність України

П'ятниця, 12 жовтня 2018 22:00

Реквієм за загиблими у борні за незалежність України  плинув сьогодні над Кропивницьким. Герої не вмирають! Кропивничани  вшанували пам’ять усіх своїх  земляків, мужніх і сильних воїнів, які стали на захист рідної землі і віддали за право свого народу жити у вільній країні найдорожче – власне життя.

Засвідчити шану і повагу Героям мешканці міста зібралися сьогодні, 12 жовтня, у переддень Дня захисника України, на площі перед міською радою.

Віками українці боролися за свою свободу і незалежність. Змінювалися часи – незмінним залишається волелюбний український дух і здатність до самопожертви, які дивують і зворушують увесь світ. І сьогодні, в боротьбі за власну державу заплачено надзвичайно високу ціну: своє життя віддають найкращі.

Як біль і гордість за мужніх синів свого народу  горіли запалені свічки, на екрані змінювалися кадри важких боїв з російськими найманцями на сході країни, а над майданом лунали імена українських Героїв: сьогодні згадали усіх поіменно.

У багатьох кропивничан і юних, і дорослих, у жінок і чоловіків в очах стояли сльози. Вони наверталися, коли до містян звернулися дві юних кропивничанки: Даша – донька загиблого Героя АТО, полковника, командира стрілецького батальйону Павла Сніцара і Яна – дочка сапера Сергія Чорноівана, учасника антитерористичної операції, який з 2014 року на війні. Текли, коли звучало музичне звернення «До Марії» у виконанні камерного оркестру «Концертіно», капали, коли «плинула кача по Тисині», коли військовий духовий оркестр легендарного 3-го окремого полку спеціального призначення імені князя Святослава Хороброго виконував «Білі тополі». Сльози не стримували, коли хор музичної школи №2 «Согласіє» виконував мотет «Veni Domine».  І потужним фіналом стала пісня «Сини України» у виконанні родинного дуету Олександрів Безаїв старшого і молодшого з музичним супроводом міського професійного духового оркестру, яку увесь майдан зустрів стоячи.

Цього вечора секретар міської ради Андрій Табалов і заступник міського голови Олександр Мосін вручити заслужені  нагороди.

Указом Президента України від 23 серпня 2018 року, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено сержанта Метлінського Миколу Володимировича. Сьогодні орден отримала його дружина Світлана.

А медаль «Захиснику Вітчизни» була вручена молодшому сержанту Олександру Терещенку

Літію за загиблими Героями відслужив єпископ Кропивницький і Голованівський УПЦ КП Марк.

Збережемо славу про наших мужніх Героїв! Нехай світло запалених свічок стане пам’яттю про тих, хто навічно пішов із життя.

Слава Україні!

Усі новини

Ми сильні, коли єдині!
Субота, 22 січня 2022 11:38