Делегація Кропивницького взяла участь у презентації Рушника національної єдності

Вівторок, 22 січня 2019 12:55

У понеділок, 21 січня, у дзвіниці Успенського собору Національного Києво-Печерського заповідника стартувала  культурно-мистецька та соціально-політична акція “Рушник національної єдності — соборна Україна”.

У презентації взяла участь і делегація міста Кропивницького.  До її складу увійшли відомі вишивальниці Ольга Коломієць та Оксана Монзалєвська.

Презентація Рушника відбуватиметься впродовж усього 2019 року в кожній області України. Із лаври Рушник національної єдності вирушає в усі куточки країни.

 Рушник вишивали близько півтори тисячі людей впродовж двох років - 2007-го і 2008-го. Він має довжину 9, 3 метри.

У Рушнику закодовано минуле, сьогодення і майбуття України. Минуле — це Трипільська культура, Київська Русь, Козаччина. Сьогодення — Дерево життя, на якому 27 неповторних квіточок, що символізують адміністративно-територіальний поділ України. Майбуття — Український Герб, українські зорі. Розробляла унікальний візерунок ціла бригада черкаських майстринь, до них долучилися науковці, і кожна квітка на Рушнику затверджена художньою радою.

Є плани створити в Україні  Музей рушника і передати вишиваний символ туди на постійне зберігання, оскільки Рушник — це власність українського народу.

Усі новини