Андрій Райкович: міська влада не залишить один на один з бідою мешканців, майно яких постраждало в результаті вибуху скрапленого газу

П'ятниця, 29 березня 2019 12:34

Мешканців Кропивницького, майно яких постраждало в результаті вибуху скрапленого газу по вулиці Київській у Кропивницькому, міська влада не залишить наодинці з бідою.

На цьому наголосив міський голова Андрій Райкович сьогодні, 29 березня, під час робочої наради, присвяченої питанням обстеження території, прилеглої до місця пожежі,  визначення збитків, завданих вогнем і вибуховою хвилею та надання людям необхідної допомоги: правової, матеріальної, соціальної та психологічної.

До складу робочої групи, яка здійснюватиме обстеження, увійшли голови квартальних комітетів, депутати міської ради, фахівці управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення, управління капітального будівництва та служби  архітектурно – будівельного контролю. Вони ретельно проінспектують кожен житловий будинок у приватному секторі, визначать, у разі необхідності, ступінь його пошкоджень і вартість відновлювальних робіт.

Після складання списку постраждалих будинків, коштом міського бюджету мешканцям нададуть грошову допомогу для проведення необхідних ремонтних робіт. якщо потрібно – буде скликана позачергова сесія міської ради.

- Працюйте надзвичайно ретельно, зайдіть в кожен двір, поспілкуйтесь з людьми, – поставив завдання міський голова. – Ми не повинні залишити людей з бідою сам на сам. І маємо допомогти не лише фінансово: мешканці потребують юридичної, соціальної і психологічної допомоги і вони повинні її отримати у повному обсязі, звернувшись до робочої  групи.

У закладах комунальної власності вже провели необхідні обстеження приміщень після вибуху. За інформацією начальника управління освіти Лариси Костенко, у ЗОШ №20 поміняли всі розбиті шибки – їх виявилося вісім. А в місцевому дитячому садочку, де вибуховою хвилею порозбивало вікна, вирішили не обмежуватися заміною скла. Оскільки вікна тут ще старої, дерев’яної конструкції, вирішили замінити їх на сучасні, енергоощадні склопакети і їх вже замовили.

У багатоквартирних житлових будинках, які обслуговують ЖЕО, довелося засклити три вікна.

Окремо Андрій Райкович наголосив на необхідності проведення повного і об’єктивного розслідування всіх обставин виникнення надзвичайної ситуації.

- Спеціалісти ДСНС проведуть власне розслідування, поліція – своє і встановлять винних у тому, що відбулося, - відзначив очільник міста. – А поки що маємо зробити для себе висновки із тих запитань, які поставила нам ця пожежа: Хто допустив перекачку газу на автомобільній стоянці?, Чому поблизу заправочної станції не обладнано пожежний гідрант? Як виникло сусідство заправки і автопаркінгу? У нас ще трапляються такі Остапи Бендери, які беруть земельну ділянку для організації паркувальних майданчиків, а потім вона обростає заправкою, станцією техобслуговування, кафе і магазинами. Тому на часі провести ретельну інспекцію усіх заправочних станції на території міста, перевірити дотримання регламентованих відстаней до житлових будинків і соціально-культурних закладів та дотримання на них правил протипожежної безпеки.

Усі новини

Вісім років, як ми — кропивничани!
П'ятниця, 12 липня 2024 15:21